Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Joanna
Mucha

a a

Joanna Mucha urodziła się 12 kwietnia 1976 w Płońsku. Od 12 lat Posłanka na Sejm, reprezentuje Lubelszczyznę. Doktor ekonomii.

Minister Sportu i Turystyki w rządzie Donalda Tuska.

Rzeczniczka Sztabu Platformy Obywatelskiej w wyborach w 2015 roku.

Obecnie Wiceprzewodnicząca Regionu Lubelskiego, była Sekretarz Regionu, dwukrotnie Pelnomocniczka Finansowa (2004, 2005) i Pełnomocniczka Wyborcza (2006).

Uczestniczka Rady Programowej Kongresu Kobiet, autorka powieści „Wszystko się stało”.

Matka dwóch dorosłych synów.


Program

1. Mam pomysł na Polskę! Przedstawiłam go w Manifeście już dwa lata temu. Potrzebujemy Przewodniczącej lub Przewodniczącego, który będzie wiedział, dokąd zmierzamy! Nie możemy w nieskończoność „pytać Polaków” i organizować kongresów programowych! Moje pomysły możecie poznawać na profilu na Facebooku, zapraszam!

2. Platforma musi znów wygrywać wybory! Wiem, jak to zapewnić! Wiem, jak stworzyć dobry zespół, którzy wygra kolejne wybory!

3. Obiecuję Wam ciężką pracę! Pod moim przewodnictwem będziemy harować każdego dnia. Przygotujemy się na przejęcie odpowiedzialności za Polskę!

4. Platforma musi znów być synonimem równości, bo tylko w ten sposób wszyscy jej członkowie aktywnie włączą się w jej pracę! Koniec z wodzowskim stylem zarządzania na wszystkich szczeblach! Chcemy demokracji w Polsce, bądźmy jej przykładem w naszym wewnętrznym funkcjonowaniu!

5. Nasz naturalny elektorat: klasa średnia, przedsiębiorcy, samorządowcy, ludzie wolnych zawodów, specjaliści, rzemieślnicy i inni - zaniedbaliśmy ich przez ostatnie lata. Oni muszą wiedzieć, że stoimy za nimi, że bronimy ich społecznej roli! Potrzebujemy wielu płaszczyzn systematycznej współpracy z nimi, Forum Przedsiębiorców PO, Forum Lekarskie PO itp. Tylko w ten sposób będziemy w stanie reagować na bieżąco i przygotować odpowiedzialne  rozwiązania programowe.

6. Zapewnię profesjonalizację we wszystkich obszarach. Najważniejszy jest profesjonalny i wyrazisty przekaz polityczny. Stworzymy stały zespół ze wsparciem specjalisty z rynku. Koniec z „opozycją totalną”. W ten sposób nie wybrany wyborów! Będziemy Nowym Początkiem i przekonamy Polaków, że jesteśmy przygotowani do rządzenia!

7. Otrzymacie ode mnie ulotki i gazetki napisane specjalnie dla ludzi, którzy mają dostęp wyłącznie do telewizji publicznej. Musimy przynajmniej część tych ludzi odzyskać! Dostaniecie spoty i grafiki do mediów społecznościowych, które będziecie chcieli udostępniać na swoich profilach. Platforma powinna robić własne audycje! 

8. Potrzebujemy Think tanku na miarę dzisiejszych wyzwań! Musi przygotowywać badania i raporty na ich podstawie. Musi mieć wbudowaną cześć zajmującą się analizą strategiczną!

9. Ogłaszam reset w relacji Platformy z Młodymi Demokratami! Potrzebujemy Was! Najlepszym z Was ułatwię skuteczny start w wyborach do sejmu i samorządowych. Wspólnie zorganizujemy i sfinansujemy Szkołę Aktywności dla młodych działaczy społecznych. Zaoferujemy im pakiet startowy wiedzy, którego nie znajdą w żadnym podręczniku, który przyda się w karierze zawodowej. Zaproszę Was do rad i zarządów regionalnych i krajowych z prawem głosu. Zaproponuję Wam wyodrębnienie części dla najmłodszych członków stowarzyszenia, dla nich wspólnie przygotujemy szczególną ofertę. 

10. Musimy zmienić strukturę na bardziej funkcjonalną. Proponuję czterech Wiceprzewodniczących: Szefa Klubu Parlamentarnego w randze Wiceprzewodniczącego partii, Wiceprzewodniczącego ds Programowych - jednocześnie szefa think tanku, Wiceprzewodniczącego ds komunikacji i marketingu - który będzie Szefem Sztabu w trakcie kampanii, Wiceprzewodniczącego odpowiedzialnego za kontakty z organizacjami w otoczeniu społecznym. 

11. Obiecuję Wam w pełni transparentne funkcjonowanie naszej partii m.in. w kwestiach finansowych! Zaproponuję strukturom Budżet Obywatelski PO, możliwość sięgania po środki centralne na najlepsze duże akcje społeczne promujące Platformę, praworządnosć, UE oraz mikrogranty. 

12. Zakorzenimy się w centrum z dwoma skrzydłami, tak jak za naszych najlepszych czasów. Ale naszym najważniejszym przekazem musi być nowy pomysł na Polskę, skuteczność i drobiazgowe przygotowanie do rządzenia!

13. Jako największa partia opozycyjna niesiemy odpowiedzialność za organizowanie współpracy całej demokratycznej strony sceny politycznej! Powinniśmy wspólnie przygotować założenia polityk: ekologicznej, emerytalnej, zdrowotnej itp. Będziemy się różnić w szczegółach, ale kamienie milowe powinnismy wyznaczyć w porozumieniu!

14. Chcę Was włączyć do systematycznej współpracy! Chcę, by każdy członek Platformy systematycznie oceniał kroki podejmowane przez kierownictwo. Będę Was pytać o radę i zdanie, będę korzystać z Waszej pracy! Potrzebujemy Nowego Początku!

POwrót do Wybory przewodniczącego