Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Aktualności

  • 27 lutego 2021

    Recepta na kryzys

    Recepta na Kryzys to kompleksowy program rozwiązań, które pomogą polskiej gospodarce, ale przede wszystkim: przedsiębiorcom, pracownikom i samorządom. 

  • 18 lutego 2021

    Pakiet Praw Kobiet

    PiS zniszczył obowiązujący w Polsce od 1993 r. kompromis aborcyjny. Opublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego przelało czarę goryczy. Pokazało, że dla PiS głos kobiet nie ma najmniejszego znaczenia,  bezpieczeństwo, zdrowie i życie kobiet się dla nich nie liczą. PiS przez ostatnie lata konsekwentnie odbierał Polkom godność i poczucie bezpieczeństwa, zabierając im in vitro, koncepcję awaryjną czy utrudniając adopcję dzieci.  Potrzebne jest nowa umowa społeczna.  Dlatego Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej przyjął w środę (18 lutego br.) stanowisko w sprawie bezpiecznego macierzyństwa tzw. Pakiet Praw Kobiet.

  • 11 lutego 2021

    Obywatelski projekt likwidacji TVP INFO i abonamentu RTV

    Rusza akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącym likwidacji TVP INFO i opłaty abonamentowej!

  • 10 lutego 2021

    Solidarni z wolnymi mediami

    Wolne media stanowią niezbędny element społeczeństwa obywatelskiego. Dzięki nim Obywatele mają dostęp do rzetelnej informacji. Mogą wyrobić własną ocenę zarówno polityki, jak i procesów rządzących państwem. Każdy zamach na niezależność mediów jest jednocześnie zamachem na podstawy polskiej demokracji. Platforma Obywatelska nigdy nie poprze prawa, którego celem jest osłabianie demokracji i podważenie wolności słowa. Wzywamy rządzących, by zaprzestali ataku na niezależne media w Polsce.

  • 08 lutego 2021

    #Koalicja276

    Liczby nie kłamią, już dzisiaj jesteśmy w stanie wygrać. Ale to nie wystarczy… W sobotę zaprezentowaliśmy to, co jest niezbędne, by realizować opozycyjne postulaty.

  • 26 stycznia 2021

    Sprawny i Sprawiedliwy System Szczepień

    Epidemia to wyzwanie zdrowia publicznego. Aby zarządzać dobrze epidemią, należy mieć badania naukowe, wiedzę, ekspertów. Przedstawiamy Sprawny i Sprawiedliwy System Szczepień.

  • 24 stycznia 2021

    20-lecie Platformy Obywatelskiej

    Dziś mija 20 lat od chwili, gdy w Hali Oliwii narodziła się nowa nadzieja, a Platforma Obywatelska i jej ludzie zaczęli wspólnie zmieniać Polskę.W 2001 roku Platforma zrodziła się z marzeń o takiej wolności, o zatrzymaniu bylejakości poprzednich rządów i z chęci nadania Polsce silnej, europejskiej tożsamości. Nie zajmowaliśmy się ideologią. Nie szukaliśmy wszędzie wyimaginowanych wrogów. Nasz jubileusz, 20-lecie Platformy Obywatelskiej miał być radosnym świętem. Czasem wspomnień, podsumowań i dyskusji o nowych wyzwaniach na kolejne dziesięciolecia. Jednak kryzys pandemiczny napisał zupełnie inny scenariusz.

  • 18 stycznia 2021

    Stanowisko ws. działania rosyjskich władz wobec Aleksieja Nawalnego

    Ostatnie działania rosyjskich władz wobec Aleksieja Nawalnego, w szczególności bezpodstawne zatrzymanie, są pogwałceniem podstawowych praw obywatelskich. Są też pogwałceniem praw tych Rosjan, którzy cenią zasady praworządności i wolność słowa.