Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Ważne tematy

Materiały archiwalne Instytutu Obywatelskiego
Unia europejska
Społeczeństwo obywatelskie
Młodzież
Seniorzy
 • 23 październik 2014 Seniorzy

  Waloryzacja emerytur i rent w 2015 r.

  Przyszłoroczna waloryzacja emerytur wyniesie co najmniej 36 zł - wynika z uchwalonej w czwartek noweli ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Zmiany wprowadzą w 2015 r. jednorazową waloryzację procentowo-kwotową.

 • 19 marzec 2014 Seniorzy

  Emerytura.gov.pl

  17 marca 2014 r. Ministerstwo Finansów wspólnie z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej rozpoczynają edukacyjno-informacyjną kampanię społeczną na temat zmian w systemie emerytalnym. Strona www, spoty w radiu i broszura pomogą tym wszystkim, którzy szukają odpowiedzi na pytania o przyszłą emeryturę.

Nauka i edukacja
 • 23 październik 2014 Nauka i edukacja

  Platforma bliżej ludzi: edukacja i praca

  Trzeba powiązać kształcenie z potrzebami rynku pracy między innymi przez włączenie w ten proces pracodawców. Platforma Obywatelska ma tu konkretne, sprawdzone i godne naśladowania rozwiązania i przedstawiła je na konferencji prasowej pt. „Edukacja i praca”

 • 01 wrzesień 2014 Nauka i edukacja

  Nowy rok szkolny - pozytywne zmiany!

  Nowy rok szkolny to początek wielkich zmian. Od 1 września w 97 proc. szkół w Polsce dzieci będą uczyły się z „Naszego elementarza”. Darmowy podręcznik dla pierwszaków to realizacja zapowiedzi premiera Donalda Tuska ogłoszonej w styczniu 2014 r. Dzięki tej zmianie tylko w tym roku rodzice zaoszczędzą 101 mln zł. W 2017 r. – z punktu widzenia rodziców – podręczniki dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych oraz gimnazjów będą bezpłatne.

Gospodarka
Bezpieczeństwo