Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Donald Tusk o debacie w PE ws. Polski

19 października 2021

Poprzednia Następna
a a

We wtorek (19.10) w Parlamencie Europejskim odbyła się debata o sytuacji w Polsce m.in. o stanie praworządności. 

Byliśmy świadkami zderzenia pisowskiego rządu ze ścianą. Żadne argumenty, które przedstawiciele rządu PiS prezentowali w czasie tej debaty,  nie przekonały do rzetelności i argumentacji jaką przedstawił premier Morawiecki i wspierający go pisowscy europosłowie. 

,,Stała się rzecz bardzo ważna i pozytywna. Z tej debaty wynika jednoznacznie, że ta solidarność między Polakami, większością Polaków, między Polską, a Europą jest faktem i że w Europie wszyscy dostrzegli czy prawie wszyscy dostrzegli, że rząd PiS nie wyraża woli większości Polaków. Przede wszystkim jeżeli chodzi o kwestie praworządności. To jest rzecz dla mnie fundamentalna. Nie możemy uwierzyć tej kłamliwej propagandzie, że jest coś takiego jak konflikt między Europą a Polską, albo że istnieje konflikt między polską konstytucją a traktatami. Istnieje ewidentny konflikt między politycznymi interesami PiS-u a Polską, Polakami, naszym interesem narodowym oraz między rządem PiS a Europą i traktatami europejskimi. Właściwie ta debata pokazała to z całą mocą" - komentował podczas konferencji prasowej Donald Tusk.

https://twitter.com/Platforma_org/status/1450442374732292098

,,Nie mam żadnych złudzeń, co do prawdziwych intencji PiS-u. Na pewno nie zmienili swojego poglądu, jeśli chodzi o niezależne sądy i praworządność i ład konstytucyjny w Polsce, ale presją, siłą, zdecydowaniem możemy na pewno uzyskiwać kolejne efekty. Temu też będę poświęcał swój czas i starania, żeby tak długo, jak rządzą, skutecznie ich powstrzymywać przed najczarniejszymi scenariuszami. Dzisiaj ci wszyscy, którzy nie ulegli, którzy wytrzymali nerwowo i naciskali na PiS, mogą mieć, jeszcze nie pełną ale jakąś satysfakcję i za to bardzo wszystkim serdecznie dziękuję" - mówił dalej

https://twitter.com/donaldtusk/status/1450461534958891010

Zachęcamy do wysłuchania całej konferencji prasowej: 

Powrót do Aktualności