Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Rada Krajowa ws. jednej listy

25 listopada 2022

Poprzednia Następna
a a

W czwartek (24.11) Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej przyjęła uchwałę ws. jednej listy opozycji w wyborach parlamentarnych: 

Dzisiaj coraz głośniej słychać pytanie zadawane przez Polki i Polaków: czy dla partii opozycyjnych ważniejsza jest Polska, czy partyjne egoizmy i prywatne ambicje. To jest pytanie o wspólny start w przyszłych wyborach parlamentarnych, i nie da się go dłużej ignorować.

Dlatego apelujemy do naszych partnerów z opozycji o pilne przystąpienie do budowania jednej, wspólnej listy całej demokratycznej opozycji.

Łączą nas wspólne wartości i zasady. Łączy nas szacunek do Konstytucji RP, zasady praworządności, dla praw obywatelskich i osobistych oraz przekonanie o potrzebie silnej obecności Polski w Unii Europejskiej i kluczowej roli samorządów dla funkcjonowania państwa. 

Rządzący, im bliżej wyborów, tym bardziej manifestacyjnie ograbiają kraj, coraz bezwzględniej wprowadzają system autorytarny i pogrążają Polskę w chaosie gospodarczym. Polacy mają rację, żądając od opozycyjnych partii politycznych współdziałania na rzecz zwycięstwa w najbliższych wyborach parlamentarnych. Rządzący są połączeni potrzebą utrzymania władzy za wszelką cenę. My wciąż nie jesteśmy zjednoczeni by skutecznie im tę władzę odebrać. Dlatego dzisiaj, tak jak kiedyś, mówimy do wszystkich sił demokratycznych w Polsce chodźmy wspólnie! Właśnie teraz potrzebujemy solidarności i współpracy.

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej RP upoważnia Przewodniczącego Donalda Tuska do ustalenia zasad i zawarcia porozumienia w sprawie utworzenia wspólnej listy.

POBIERZ DOKUMENT

Powrót do Aktualności