Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Rozmowy z Polakami

01 kwietnia 2022

Poprzednia Następna
a a

Nie można w żaden sposób pozwolić, żeby polskie rodziny poczuły się opuszczone, szczególnie w tak dramatycznej sytuacji. W poniedziałek (28.03) Donald Tusk rozpoczął kolejną turę rozmów z Polakami.

,,Dla mnie jest rzeczą bardzo ważną, żeby wszyscy w Polsce czuli, że pamiętamy o sobie nawzajem i że niezależnie od tego, jak dramatyczne rzeczy dzieją się przy naszej granicy, niezależnie od tego, że wszyscy myślimy o tej okrutnej wojnie, o tragicznym losie ukraińskich rodzin, żebyśmy potrafili także w tym samym czasie skupić się również na codziennych życiowych bolączkach Polaków: pandemii, drożyźnie, kosztach kredytów." - Donald Tusk 

Wizytę w Zduńskiej Woli przewodniczący Donald Tusk rozpoczął od spotkania z Panią Agnieszką i Panem Bartłomiejem, młodym małżeństwem z dziećmi. Następnie udał się na spotkanie z samorządowacami - w powiatowym ośrodku sportu i rekreacji w Zduńskiej Woli, gdzie mieści się punkt pomocy uchodźcom ukraińskim. Sprawdziliśmy na miejscu: jak to działa i na ile funkcjonuje pomoc, co jest potrzebne. 

Po drodze do Sieradza w miejscowości Rzechta przewodniczący odwiedził rodzinę, która mierzy się z przeciwnościami podczas budowy domu - drożyzną i totalną nieudolnością państwa. W Sieradzu Donald Tusk spotkał się z Panią Katarzyną, która przyjęła do swojego domu mamę z dwójką dzieci z Ukrainy i Panem Markiem, który prowadzi firmę sprzedającą okna i rolety. Niestety coraz rzadziej widzi indywidualnych klientów, bo zwykłych ludzi przestaje być stać na materiały wykończeniowe do domów.

Problemy życia codziennego Polek i Polaków nie mogą zniknąć rządzącym z pola widzenia! We wtorek przewodniczący Donald Tusk rozpoczął dzień w Starym Chabowie, gdzie spotkał się z Panem Tomaszem - rolnikiem, który zaprosił nas na rozmowę między innymi o gigantycznych cenach nawozów. W Płońsku przewodniczący spotkał się z Panem Filipem, który postanowił wyprowadzić się ze swojego mieszkania do rodziców, aby w całości udostępnić mieszkanie uchodźcom. Pani Agnieszka, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej oraz przewodnicząca rady gminy Załuski -  opowiedziała nam o sytuacji w oświacie oraz sprawach niepełnosprawnych. 

Bądźcie z nami! W planie kolejne spotkania. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych! 

TWITTER FACEBOOK YOUTUBE

Powrót do Aktualności