Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Spotkania z przedsiębiorcami

18 stycznia 2022

Poprzednia Następna
a a

Niestabilność, inflacja, niepewność związana z Polskim Ładem powoduje, że sytuacja przedsiębiorców i pracowników staje się poważna i ciężka. Bardzo zależy nam na tym, żeby ciężko pracujący ludzie w Polsce wiedzieli, że nie wszyscy odwrócili się od nich plecami. Przewodniczący Donald Tusk rozpoczyna cykl spotkań z mieszkańcami, których bezpośrednio dotyczą podwyżki. 

,,Właściciel sklepu, z którym dziś się spotkałem - powiedział wyraźnie: inflacja 8,8% to bzdura. On doświadcza inflacji na co dzień i dla niego to jest nawet do 20%. Tak wygląda dziś ta negatywna dynamika. Chciałbym, żeby rządzący wreszcie otworzyli oczy” - mówił Donald Tusk 

,,Mam nadzieję, że dzięki tym moim wizytom więcej dotrze do głów tych wszystkich, którzy decydują o tym co się dzisiaj w Polsce dzieje.”

Trasę przewodniczący Donald Tusk rozpoczął w Wielkopolsce z wizytą w Piekarni i Przetwórni Owoców i Warzyw. Następnie rozmawiał z właścicielami sklepu papierniczego w Skórzewie i sklepu z wędlinami w Buku. 

W środę przewodniczący Donald Tusk odwiedził Mińsk Mazowiecki, w którym spotkał się z panem Tomaszem - przedsiębiorcą, producentem rolet i moskitier. Następnie udał się do Warszawy na spotkanie z panem Robertem - prowadzącym restaurację. 

W czwartek w województwie łódzkim przywitał nas pan Przemysław - przedsiębiorca, którego firma od 1985 roku zajmuje się budową kotłów grzewczych. W Pabianicach odwiedziliśmy panią Iwonę - właścicielkę solonu fryzjerskiego. Po "sąsiedzku" spotkaliśmy się również z panem Jackiem - prowadzącym w Pabianicach warsztat samochodowy. W Piotrkowie Trybunalskim rozmawialiśmy z przedsiębiorcami z jednej z największych firm branży owocowo - warzywnej Nowalijka oraz w Tomaszowie Mazowieckim - z prowadzącymi przedsiębiorstwo ,,Lody i Mrożonki ASmir".

W piątek przewodniczący Donald Tusk w województwie Podlaskim spotkał się z pan Tomekiem restauratorem z Łomży oraz panem Romanem - prowadzącym Skład Budowlany w Sokołach. 

Zachęcamy do śledzenia naszych aktywności w mediach społecznościowych.

Powrót do Aktualności