Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Strategia walki z pandemią

13 października 2020

Poprzednia Następna
a a

We wtorek 13.10.2020 odbyła się konferencja  prasowa przewodniczącego Borysa Budki na temat strategii działań zapobiegającym rozwojowi pandemii koronawirusa.  

“Całkowitą odpowiedzialność za aktualną sytuację ponosi nasz rząd. Marnowali czas na niepotrzebne wewnętrzne walki, zajmowali się swoimi sprawami. To nie czas, aby to wszystko rozliczać. Czas na realne działania.”- mówił przewodniczący Borys Budka

Koalicja Obywatelska “idzie” na spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim z pięcioma postulatami. Żądamy konkretnych rozwiązań:

1. Co najmniej 5 miliardów złotych na fundusz walki z pandemią. Kwota ta powinna zostać przeznaczona na działania antycovidowe - na szczepionki, dla personelu  i na potrzebny sprzęt medyczny. 

2. Domagamy się testowania wszystkich obywateli. Żądamy 100 tysięcy testów dziennie, bo to właśnie jest liczba, która pozwoli oddzielić osoby chore od zdrowych.

3. Żądamy szczepionek przeciwko grypie. Oczekujemy, żeby rząd, w trybie natychmiastowym zakupił 10 milionów szczepionek. Będą one gwarancją, że osoby najbardziej potrzebujące dostaną tę niezbędną dla nich szczepionkę. 

4. Oczekujemy, że każdy obywatel będzie miał nieograniczony dostęp do ochrony zdrowia. Każdy musi mieć prawo do skorzystania ze służby zdrowia, szczególnie Ci, którzy są poważnie chorzy, nie tylko na COVID. Zabiegi pacjentów są zbyt często przekładane.

5. Domagamy się natychmiastowej informacji o stanie polskiej służby zdrowia. Chcemy rzetelnej analizy, jak przygotowani jesteśmy na drugą falę pandemii. 

“Czas skończyć z tym picem, który jest stosowany przez ten rząd. Czas pokazać ile mamy tak naprawdę wolnych łóżek w szpitalach, ile mamy wolnych respiratorów, ile mamy centrów zarządzania w województwach i wreszcie jaki jest realny stosunek liczby osób zakażonych do całej populacji z uwzględnieniem danych statystycznych, uwzględniając, iż w Polsce jest najmniejsza liczba testów w porównaniu do innych krajów Europejskich.” - powiedział przewodniczący Borys Budka

 

 

Powrót do Aktualności