Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Lockdown Morawieckiego - wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Sejmu

05 listopada 2020

Poprzednia Następna
a a

Polski Sejm przestał obradować. Składamy wniosek do marszałek Elżbiety Witek o pilne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, możliwie jak najszybciej, żeby zapewnić pomoc dla polskich przedsiębiorców. Dzisiaj Polska jest w kryzysie. Dzisiaj polscy przedsiębiorcy będą bankrutować na masową skalę dlatego, że partia rządząca odłożyła sobie na później swoje obowiązki.

Jesteśmy dziś w Sejmie. Czekamy na obrady. Uchwalmy prawo, które pomoże polskim przedsiębiorcom przetrwać kryzys, lockdown, który proponuje Premier Morawiecki. Pracujmy nad prawem po to, żeby jak najszybciej pomóc ludziom. Jesteśmy również gotowi do pracy w Senacie. Miliony Polaków czekaja dziś na to, by rząd podjął konkretne kroki. W tym samym czasie PiS rezygnuje z posiedzenia Sejmu, a to co jeszcze parę dni temu uważał za pilne - odkłada na później. 

Apelujemy do rządu o odpowiedzialność i za wywiązywanie się ze swoich obowiązków wobec Polaków. Brak aktywności w czasach kryzysu sprawia, że sytuacja wielu gałęzi gospodarki stale się pogarsza.

,,Panie premierze, proszę się nie bać. Zwołajcie Sejm, przyjmijcie dobre przepisy. Na pewno w tym pomożemy i je poprawimy, bo przedsiębiorcy mają do nich swoje uwagi. Ale nie można zostawić dziś ludzi bez pomocy. To jest pana obowiązek, panie premierze." - mówił podczas konferencji Rzecznik Jan Grabiec.

Zachęcamy do zapoznania się z konferencją prasową w tej sprawie: 

Powrót do Aktualności