Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Andrzej
Buła

Andrzej Buła

a a

Urodził się w Kluczborku, a lata dzieciństwa spędził w domu rodzinnym w Dobiercicach (gmina Byczyna). Jego życie od najmłodszych lat było związane ze sportem, który stał się dla niego pasją. Po przeprowadzeniu się w 1982 roku do Kluczborka, zaczął się emocjonalnie wiązać z tym miastem i żyć jego rytmem.

W roku 1989 ukończył Akademię Wychowania Fizycznego, na której uzyskałem tytuł magistra wychowania fizycznego oraz tytuł zawodowy trenera II klasy w piłce nożnej. „Z ogromną pasją rozpocząłem pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Wspaniałe 13 lat! Wspaniała młodzież” – pisze na swojej stronie internetowej.

W latach 2001-2002 rozszerzył swoją wiedzę oraz kwalifikacje w innych dziedzinach związanych ze sportem:

  • ukończył studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu w zakresie organizacji i zarządzania w sporcie,
  • w Polskiej Konfederacji Menedżerów Sportu uzyskał tytuł zawodowy MENEDŻERA SPORTU,
  • w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu ukończył studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania w oświacie.

W 2003 roku został w ramach konkursu wybrany na stanowisko dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku.

W wyborach parlamentarnych w 2007 został wybrany posłem na Sejm RP VI kadencji z listy Platformy Obywatelskiej.

Życie prywatne

Żona Ania jest absolwentką Politechniki Opolskiej na wydziale wychowania fizycznego i fizjoterapii oraz dyplomowaną fizjoterapeutką, absolwentką Policealnego Studium Fizjoterapii w Zabrzu. Dodatkowo swoje wykształcenie ściśle powiązała z wykonywaną pracą wśród osób niepełnosprawnych Środowiskowego Domu Samopomocy oraz wśród uczniów klas integracyjnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kluczborku.

Syn Michał, podobnie jak i ja, jest pasjonatem piłki nożnej, zawodnikiem I-ligowej drużyny juniorów kluczborskiego MKS - u, wiernym kibicem Juventusu oraz ubiegłorocznym mistrzem województwa w biegach przełajowych. Córeczka Julia zainteresowała się tańcem i uczęszcza na zajęcia z baletu.

Zna język angielski, rosyjski i niemiecki.
 

POwrót do Ludzie