Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Andrzej
Domański

Andrzej Domański

a a

Andrzej Domański urodził się w 1981 r. w Krakowie. Uzyskał tytuł magistra na Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytecie Ekonomicznym). Jest posłem na Sejm X kadencji.

Przez lata był związany z polskim rynkiem kapitałowym jako analityk, zarządzający funduszami, a także dyrektor inwestycyjny oraz członek zarządu w krajowych i międzynarodowych instytucjach finansowych.

W latach 2008-2019 zarządzał funduszami giełdowymi, był też dyrektorem inwestycyjnym oraz członkiem zarządu w krajowych i międzynarodowych instytucjach finansowych.

Pracował jako analityk i zarządzający portfelami akcyjnymi w KBC TFI (2008-2010), zarządzający i dyrektor zarządzania funduszami Noble Funds TFI (2010-2016).

W latach 2016-2019 pełnił funkcję członka zarządu Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Eques Investment TFI (odpowiedzialnego za Departament Rynków Kapitałowych, zarządzanie funduszami, przygotowanie analiz makroekonomicznych i giełdowych).

Od 2020 r. do 2023 r. doradca startupu biotechnologicznego Auxilius Pharma. Członek Rad Nadzorczych XTPL (2020-2023), Movie Games (2022) oraz Auxilius Pharma (przewodniczący Rady Nadzorczej).

Był głównym ekonomistą Instytutu Obywatelskiego oraz współtwórcą programu gospodarczego Platformy Obywatelskiej.

Andrzej Domański jest trzykrotnym laureatem nagrody „Alfa” dla najlepszego zarządzającego funduszami rynku akcji oraz nagrody „Złotego Portfela” Gazety Giełdy Parkiet. Posiada certyfikat CFA (Chartered Financial Analyst).

Wykładał finanse behawioralne na Uczelni Łazarskiego oraz strategie mitygacji i adaptacji wobec kryzysu klimatycznego na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Prywatnie tata i mąż. W wolnym czasie biega i gra w szachy.

POwrót do Ludzie