Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Gabriela
Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

a a

Gabriela Lenartowicz urodziła się w 1960 roku Katowicach, mężatka, matka dwóch dorosłych synów. Mieszka w Krzanowicach pod Raciborzem.

Prawnik, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2008-2014 Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Przewodnicząca Konwentu wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej w Polsce. Radna Sejmiku Śląskiego II i III kadencji. Wcześniej doświadczenie samorządowe zdobywała jako naczelnik wydziałów rozwoju urzędów miast Raciborza i Rybnika oraz jako sekretarz Powiatu Raciborskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z finansowaniem inwestycji w infrastrukturę i ekologię oraz zarządzaniem funduszami europejskimi.

Laureatka wielu prestiżowych nagród i tytułów o charakterze tak regionalnym jak i krajowym. Z rąk Anny Komorowskiej - Przewodniczącej Narodowej Rady Ekologicznej odebrała tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii; uzyskała też Laskę Niezawodnego Przyjaciela - najwyższe odznaczenie Związku Harcerstwa Polskiego. Otrzymała wiele odznaczeń resortowych w tym Ministra Środowiska i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Środowiska gospodarcze doceniły ją Platynowym Laurem Zielona Gospodarka i Śląską Indywidualną Nagrodą Jakości w kategorii Praktyka. W 2014 roku znalazła się na 5 miejscu wśród najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego, wcześniej uzyskała nagrodę Narcyz - dla wyróżniających się kobiet Śląska. Odznaczona została złotą odznaką Za zasługi dla Województwa Śląskiego.

POwrót do Ludzie