Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Jan
Grabiec

Jan Grabiec

a a

Urodził się 2 listopada 1972 r. w Legionowie. Studiował na wydziale filozofii KUL i ATK w Warszawie. W ostatnich latach studiów pracował jako nauczyciel filozofii, etyki i religii w liceach warszawskich i legionowskich. W 1996 r. został magistrem filozofii ze specjalnością etyka broniąc pracy magisterskiej na temat myśli społeczno-politycznej Stefana Kisielewskiego.

Rozpoczął pracę naukową jako asystent w tworzącym się Instytucie Politologii Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW. W instytucie uczestniczył w projektach badawczych dotyczących transformacji ustrojowej w Polsce, koncepcji społecznej gospodarki rynkowej i procesu integracji europejskiej. W 1998 r. został najmłodszym radnym Rady Miasta Legionowo, obejmując w trakcie kadencji funkcję przewodniczącego komisji oświaty, a następnie przewodniczącego rady miasta.

W 2002 r. został zastępcą prezydenta Legionowa, odpowiedzialnym między innymi za edukację, kulturę, promocję i sport. W 2006 roku został radnym Rady Powiatu Legionowskiego i Starostą Legionowskim. 4 sierpnia 2015 r. został powołany przez premier Ewę Kopacz na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. W wyborach parlamentarnych 25 października 2015 r. został wybrany na posła na Sejm RP z list Platformy Obywatelskiej. Poseł na Sejm RP VIII, IX i X kadencji. 16 lutego 2016 wybrany przez Zarząd Krajowy na rzecznika Platformy Obywatelskiej. Od października 2021 jest przewodniczącym regionu Mazowieckiego. Od 2022 r. jest skarbnikem Platformy Obywatelskiej. 

POwrót do Ludzie