Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Tomasz
Nowak

Tomasz Nowak

a a

Tomasz Nowak, urodzony 22 grudnia 1956 roku w Kwidzynie, z wykształcenia filolog polski – specjalizacja teatrologiczna (Uniwersytet Gdański), ukończone studia podyplomowe z zakresu public relations (Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu).

W latach  1979 -  1986 instruktor teatralny w Wojewódzkim Domu Kultury w Koninie, twórca wielu spektakli teatralnych  realizowanych w amatorskim teatrze „W drodze”, współpracował z teatrami zawodowymi, pomysłodawca i organizator artystycznych spływów kajakowych po Warcie i jeziorach konińskich, organizator Nocy Teatralnych w Koninie.

W latach 1987 - 1992  kierownik Górniczego Domu Kultury „Oskard” (kierowanie placówką, stworzenie niezależnego kina). 

Od 1990 roku prowadził własną działalność gospodarczą:

  • Współwłaściciel sieci wypożyczalni „Video Świat” w Koninie (firma realizowana od podstaw: umiejętności handlowe, marketingowe i księgowe); „Video Świat” to 4 wypożyczalnie, 10 pracowników, 25 tysięcy filmów, szeroka oferta handlowa 
  • Od 1998 r. współwłaściciel firmy CN Public Realtions w Koninie (budowanie wizerunku firm, organizacja targów motoryzacyjnych, turystycznych i edukacyjnych, realizacja wydarzeń specjalnych, promocja turystyki i gospodarki regionu Wielkopolski Wschodniej).
  • W latach 90-tych prowadzenie w radiach konińskich audycji filmowych i turystycznych oraz współpraca z portalem internetowym www.konin.lm.pl

W latach 2005 - 2007 Poseł na Sejm V Kadencji. Pracował w Komisji Pracy i Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Od 2007 r. Poseł na Sejm VI Kadencji (Komisja ds. Gospodarki, Komisja ds. Unii Europejskiej).

Do 2000 roku bezpartyjny a od 2001 roku współorganizator Platformy Obywatelskiej w Koninie.

Hobby: literatura piękna, teatr, film, turystyka (szczególnie górska), jazda na nartach, rower, pływanie, spacery (z ulubieńcem rodziny) wielorasowym Fafikiem.

Żonaty - żona  Hanna polonistka w I LO w Koninie, dwoje dzieci: Mateusz (absolwent AE w Poznaniu) i Michalina (studentka WSPiA w Poznaniu).

POwrót do Ludzie