Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Bartosz
Arłukowicz

Bartosz Arłukowicz

a a

Urodzony 30 grudnia 1971 roku w Resku.
Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Ma specjalizację II stopnia. W latach 1996–1997 odbył staż w szczecińskim Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2, pracował jako lekarz w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Od czasu ukończenia studiów zatrudniony w Klinice Chorób Dzieci Pomorskiej Akademii Medycznej. Od 1999 prowadził także prywatną praktykę. Ukończył również studia MBA na Uniwersytecie Szczecińskim.


W 2006 roku został kawalerem Orderu Uśmiechu.
W 2002 wszedł do Rady Miasta Szczecina, zostając przewodniczącymym Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej.
W 2007 roku z powodzeniem kandydował do Sejmu, zdobywając 21543 głosów.
Był wiceprzewodniczącym sejmowej komisji ds. zbadania procesu legislacyjnego ustawy o grach i zakładach wzajemnych, której prace trwały do sierpnia 2010. Był przy tym jednym z jej najaktywniejszych i najbardziej merytorycznych członków.


10 maja 2011 został powołany przez premiera Donalda Tuska na stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnika premiera ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

 

18 listopada 2011 został ministrem zdrowia w rządzie Donalda Tuska. 10 czerwca 2015 roku złożył rezygnazję z funkcji Ministra Zdrowia

POwrót do Ludzie