Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

PLATFORMA DLA ZDROWIA

 • JEDNYM Z NAJTRUDNIEJSZYCH WYZWAŃ DLA KAŻDEJ WŁADZY JEST OCHRONA ZDROWIA

  JEDNYM Z NAJTRUDNIEJSZYCH WYZWAŃ DLA KAŻDEJ WŁADZY JEST OCHRONA ZDROWIA

  • Jednym z najważniejszych zadań państwa jest zapewnienie Obywatelom poczucia bezpieczeństwa. Ale Obywatele takiego kraju, jak Polska, znacznie bardziej niż wojny, czy trzęsienia ziemi, obawiają się, że zachorują na ciężką chorobę, albo staną się ofiarami wypadków. Statystyki potwierdzają te obawy. Oznacza to, że państwo, chcąc podnieść komfort życia Obywateli i zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, musi przede wszystkim inwestować w ochronę zdrowia. A jednocześnie na ochronę zdrowia zawsze jest za mało pieniędzy.

  • Da się. Przede wszystkim wszyscy wiedzą, że zapobieganie jest wielokrotnie tańsze niż leczenie. Trzeba zatem inwestować w profilaktykę i w diagnostykę. Ponieważ wczesne wykrycie schorzenia znacznie zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu leczenia, a także znacznie zmniejsza jego koszty.

  • Profilaktyka to promocja zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania się, aktywności fizycznej, higieny pracy, korzystania z aktywnych form wypoczynku. Zwiększajmy wiedzę o zdrowiu począwszy od najwcześniejszych etapów edukacji, uczmy dzieci, jak powinna wyglądać zdrowa dieta. Wspierajmy projekty, które pomagają ludziom prowadzić zdrowy tryb życia, amatorski sport, produkcję i dystrybucję zdrowej żywności.

  • Za pomocą edukacji dzieci i młodzieży, kampanii informacyjnych dla dorosłych, starajmy się tworzyć nawyki regularnego sprawdzania swojego stanu zdrowia. Dotyczy o przede wszystkim opieki dentystycznej, monitorowania przebiegu ciąży, a także seniorów, którzy powinni nauczyć się wykorzystywać e-urządzenia, stale monitorujące ich stan zdrowia. To wszystko powinno być dodatkowo wzbogacone o rehabilitację, której dostępność jest często warunkiem pełnego sukcesu procesu leczenia.

  • Stwórzmy wielki system e-zdrowie, wykorzystajmy możliwości, jakie stwarzają nowe technologie do usprawnienia opieki medycznej. Opracujmy I uruchommy system, który pozwoli nam monitorować stan zdrowia ludzi starszych, a także przebieg leczenia pacjentów. Zlikwidujmy kolejki do lekarzy poprzez radykalne skrócenie czasu, jaki dziś zużywany jest na wstępne rozpoznanie dolegliwości i przekierowanie pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Zaoszczędźmy cenny czas lekarza, zwalniając go z obowiązku wypełniania dokumentów. (…)