Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

#BezpiecznaPolska

24 kwietnia 2021

Poprzednia Następna
a a

#BEZPIECZNAPOLSKA

Od ponad roku pandemia diametralnie zmienia nasz świat i prowadzi do przewartościowania tego, co nas otacza. Wielu ekspertów wskazuje, że to co wydarzy się w najbliższym czasie może być porównywalne do zmian, które odbyły się w 1989 roku. To bezpieczeństwo obywateli powinno być priorytetem dla rządzących.

Polska stanie przed wyborem, czy podąży za dalszym rozwojem gospodarczym wraz z innymi demokratycznymi państwami prawa, czy odwrotnie - będzie kroczyć ku izolacji, zacofaniu i przyszłości Białorusi?

To najwyższa pora żeby działać. Polska polityka zagraniczna potrzebuje natychmiastowej zmiany - NOWEJ DOKTRYNY - doktryny #BezpiecznaPolska opartej na trzech filarach:

  1. europejskim
  2. transatlantyckim
  3. wschodnim 

Teraz najważniejsze jest to, aby na nowo przekonać do nas międzynarodową społeczność.Trzeba wyciągnąć Polskę z izolacji, do której doprowadził rząd.

Dlatego my, po odejściu PiS od władzy:

- Zakończymy konflikt z Unią Europejską i odbudujemy zniszczone relacje.

- Przywrócimy partnerskie stosunki z administracją nowego Prezydenta Stanów Zjednoczonych - Joe Bidena, a podstawą do budowy nowych relacji będzie warszawski polsko-amerykański szczyt.

- Powrócimy do sprawczej i skutecznej polityki wschodniej. Będziemy znowu pełnić rolę eksperta NATO i UE ds. wschodniego sąsiedztwa. Zacieśnimy współpracę z Ukrainą. Obywatele Białorusi będą mogli liczyć na nasze wsparcie.

- Wypracujemy i konsekwentnie wdrożymy rozwiązania uniemożliwiające Rosji wpływanie na politykę wewnętrzną Polski.

- Powrócimy jako centrum Europy. Odzyskamy należne nam miejsce w UE i w światowej polityce. Nasz głos znowu będzie słyszalny, a oczy wszystkich skierowane na Polskę.

- Wejdziemy do G20, do grupy najważniejszych i najbardziej wpływowych państw na świecie.

- Wyeliminujemy wszelkie naruszenia prawa europejskiego oraz praworządności.

- Staniemy się liderem tworzenia europejskiej obronności - będziemy dążyć do zwiększenia europejskich funduszy na obronę oraz stworzenia Legionu Europejskiego.

- Odbudujemy znaczenie Trójkąta Weimarskiego. Staniemy się aktywnym członkiem grupy G5 UE - odzyskamy realny wpływ na kierunki rozwoju. Dołączymy do krajów należących do Prokuratury Europejskiej.

- Przywrócimy profesjonalizm w polityce zagranicznej, aby odzyskać zaufanie sojuszników.

To przełomowe rozwiązania.

To właśnie one pozwolą odbudować pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest najważniejsze. Tylko odpowiednie, konsekwentne i rzeczywiste rozwiązania zapewnią nam poczucie stabilności i dobre relacje z sojusznikami na całym świecie.

Posłuchajcie naszej prezentacji planu #BezpiecznaPolska:

Powrót do Aktualności