Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

#SiłaSAMORZĄDU

30 kwietnia 2021

Poprzednia Następna
a a

Wszyscy widzimy, że obecna władza traktuje Polskę Lokalną jak zło konieczne. Jako Platforma Obywatelska będziemy dalej konsekwentnie wprowadzać decentralizację państwa. Samorządność i dobro małych ojczyzn to nasze polityczne DNA. 

Decyzję muszą zapadać, jak najbliżej obywateli! 

Dziś niezbędne jest zapewnienie niezależności finansowej samorządom, tak by nie musiały obawiać się kaprysów władzy. Zbudujemy mechanizmy skutecznej współpracy samorządów z instytucjami rządowymi. Wzajemne relacje powinny być oparte na partnerstwie i współodpowiedzialności. Skuteczność samorządu oprzemy na coraz większym zaangażowaniu obywateli. 

Naszym strategicznym celem jest budowa silnej samorządnej Polski. Polski nowoczesnej, liczącej się w Europie i szanowanej na świecie. Polski, w której człowiek zawsze będzie w centrum uwagi, bo to człowiek jest najważniejszy!

Już niedługo wspólnie wyruszymy w Polskę. To właśnie my podniesiemy kraj z zapaści - przywrócimy naszej ojczyźnie praworządność, przywrócimy odpowiedzialność ludzi władzy, mechanizmy demokratyczne i poczucie wspólnoty. Rozliczymy wszystkich, którzy w ostatnich latach złamali prawo. Zbudujemy społeczeństwo dumnych liderów Unii Europejskiej. W Polsce znów będzie miejsce dla każdego.

Potrzebne jest mądre wykorzystanie pieniędzy, które będą płynęły do nas z UE. Wszyscy na te pieniądze zasługujemy, ale nie mogą być one funduszem wyborczym jednej partii. Powinny posłużyć wszystkim - mówił prezydent Rafał Trzaskowski. 

W tym miejscu przewodniczący Borys Budka zwrócił się do wyborców Lewicy: wpłyńcie na swoich liderów. Jest jeszcze czas, aby wrócić do dobrej współpracy ugrupowań demokratycznych. To Sejm jest miejscem, w którym w ustawie musimy zagwarantować sprawiedliwe, transparentne i uczciwe wydatkowanie środków europejskich. To będziemy proponować na najbliższym posiedzeniu Sejmu - Ustawę Gwarancyjną.

Posłuchajcie całych wystąpień: 

Powrót do Aktualności