Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Borys Budka przewodniczącym Platformy Obywatelskiej!

Poprzednia Następna
a a

Borys Budka w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej uzyskał poparacie 78,49% głosujących. W wyborach powszechnych udział brali wszyscy członkowie PO - frekwencja wyniosła 76,4%. W związku z uzyskaniem wymaganej większości Borys Budka został Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej na kolejne 4 lata.

Gratuluję zwycięstwa, świetnego wyniku, dobrej kampanii, zaangażowania. Chciałem podziękować wszystkim, którzy w te wybory byli zaangażowani. Chcę podziękować za te 4 lata ciężkiej pracy, także Borysowi, zarządu krajowemu, wszystkim wyborcom PO przez ostatnie lata. To nie był łatwy czas. Partia, którą przejmowałem 4 lata temu, była w gorszym stanie niż jest dzisiaj” - mówił ustępujący przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej.

„Czas na nowe twarze, nową energię i nową Platformę. Chciałbym raz jeszcze zaapelować do wszystkich, którzy przez ostatnich 19 lat chociaż raz oddali głos na PO, zaapelować do tych wszystkich, którzy już raz nam zaufali, a potem być może na skutek pewnych niepowodzeń przestali nam ufać. Wspólnie możemy wygrać kolejne wybory. Drodzy wyborcy KO, drodzy wyborcy PO, dla nas wszystkich najważniejszym celem są wybory prezydenckie. Psucie Polski zaczęło się od Pałacu Prezydenckiego. Naprawa Polski zacznie się również od Pałacu Prezydenckiego!” – mówił na konferencji prasowej przewodniczący PO Borys Budka.

Już dziś także o godz. 20:30 odbędzie się live chat z nowym przewodniczącym Borysem Budką. Zapraszamy na profil Platformy Obywatelskiej!

Powrót do Aktualności