Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Nowe władze krajowe wybrane!

Poprzednia Następna
a a

8 lutego w Warszawie odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej pt. #NowaPlatforma #NowaEnergia, która wybrała nowych członków Zarządu Krajowego partii.

Rada Krajowa powołała także Radę Polityczną, w której skład wejdą byli marszałkowie i wicemarszałkowie Sejmu i Senatu oraz byli premierzy i wicepremierzy. Rada ma być ciałem doradczym, opiniującym strategię Platformy Obywatelskiej, nowy program oraz taktyczne działania partii. 

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej RP

1.    Bartosz Arłukowicz
2.   Ewa Kopacz
3.   Tomasz Siemoniak
4.   Rafał Trzaskowski

Sekretarz Generalny Platformy Obywatelskiej RP

Marcin Kierwiński

Skarbnik Platformy Obywatelskiej RP

Łukasz Pawełek

Członkowie Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej RP

1.    Urszula Augustyn
2.   Tomasz Grodzki
3.   Małgorzata Kidawa-Błońska
4.   Robert Kropiwnicki
5.   Izabela Leszczyna
6.   Czesław Mroczek
7.   Sławomir Nitras
8.   Marzena Okła-Drewnowicz
9.   Agnieszka Pomaska
10. Cezary Tomczyk

Transmisja z Rady Krajowej pt. #NowaPlatforma #NowaEnergia

https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/505776836794817/

Skupmy się na przyszłości. Opowiedzmy sobie, jaka powinna być Polska. Polska naszych nadziei, marzeń, Polska w której bez nienawiści będziemy mogli spierać się z naszymi oponentami, na argumenty, czasami na emocje, ale Polska w której nikt nie będzie czuł się wykluczony. Porozmawiajmy o tym, co ważne, o wartościach. Gdy 19 lat temu powstała Platforma, to opierała się na wielkiej idei. Idei wspólnoty, energii, przede wszystkim idei która połączyła konserwatystów, liberałów, przedsiębiorców, samorządowców, nas wszystkich. Idei człowieka, to człowiek powinien zawsze być najważniejszy. Nie państwo. mówił przewodniczący Borys Budka w trakcie posiedzenia Rady Krajowej. Tylko władza, która boi się człowieka, która boi się własnych obywateli, stwarza wszechwładny aparat państwowy, niepodlegający żadnej kontroli. My kochamy Polskę, bo my rozumiemy Polki i Polaków. Ale my przede wszystkim w przeciwieństwie do naszych oponentów, po prostu wierzymy w człowieka, w ludzi. Dziś w tym miejscu chcę jasno powiedzieć, że Platforma, Koalicja Obywatelska daje właśnie Polakom nadzieje na dobre państwo, na państwo skuteczne, w którym nikt nie boi się odpowiedzialności, bo wie, że osoby kompetentne, uczciwe, które są prawdziwymi patriotami, nie boją się niezależnej kontroli sądowej, niezależnych instytucji, bo pracują dobrze, swoim sercem, bo są zaangażowane, prawdziwymi polskimi parriotami, a nie tylko tymi, którzy raz do roku krzycząc wzniosłe hasła, tylko i wyłącznie dzielą Polaków.

Prosimy tych wszystkich, którzy choć raz oddali głos na Platformę, Koalicję Obywatelską, by dołączyli do nas, do tego wielkiego testu i sprawdzianu, który będzie w maju.

Podczas Rady Krajowej głos zabrała także wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska – Platforma musi być jak to świeże powietrze, które do nas dociera. Musi być szansą na lepsze życie, musimy być szansą na lepszą Polskę. Ja mam wrażenie, że teraz w tym naszym polskim domu jest bardzo duża duchota i stęchlizna. My wiemy jak przewietrzyć i odbudować to co się w tym domu dzieje. Serdecznie zapraszam was na 29 lutego do Warszawy na moją konwencję. Zapraszam was wszystkich. Zapraszam wszystkich, którym zależy na demokratycznej Polsce, którym zależy na wolności.

https://twitter.com/Platforma_org/status/1226131550472953856

Powrót do Aktualności