Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Przemówienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Radzie Krajowej 8.02.2020

10 lutego 2020

Poprzednia Następna
a a

Witam wszystkich Was bardzo serdecznie!

Witam tę nową, silną Platformę! Witam wszystkich, którzy nas dzisiaj oglądają.

Jesteśmy po prawyborach, jesteśmy po wyborach szefa partii i właściwie wszystko jest już jasne. Musimy zabrać się do pracy, przed nami wielkie wyzwania, trudna praca, ale wiemy jak to zrobić z nową energią i w inny sposób. Jestem przekonana, że to wszystko nam się uda.

Chciałabym Was namówić kochani, żebyśmy naprawdę przeprowadzili prawdziwą zmianę, prawdziwą zmianę naszego życia i tego co się wokół nas zmienia. Mamy siłę, mamy energię, mamy doświadczenie, więc ta prawdziwa zmiana, oczekiwana przez Polaków jest konieczna.

Pierwszy krok już za nami. Mamy nowe otwarcie, nowe pomysły, nową energię, przychodzą do nas nowi ludzie. Borys ja tutaj liczę na Ciebie! I nie tylko ja tak sądzę, ale miliony ludzi w Polsce, którzy liczą na to, że my potrafimy zrobić nowe otwarcie, potrafimy zrobić tę prawdziwą zmianę. Bo Platforma musi być jak to świeże powietrze, które do nas dociera. Musi być szansą, na lepsze życie, musi być szansą na lepszą Polskę. Bo ja mam wrażenie, że teraz w tym naszym polskim domu, jest bardzo duża duchota i stęchlizna, a my wiemy jak przewietrzyć i odbudować to co się w tym domu dzieję. Musimy tylko trochę posprzątać, odkryć to co jest ukryte pod dywanami, posklejać to co połamane i zniszczone, wprowadzić trochę nowoczesnego sprzętu, a co najważniejsze spróbować rozładować to napięcie, tę agresję, tę niechęć ludzi do siebie. Musimy sprawić, żebyśmy mogli znowu oddychać, żeby ludzie mogli, żebyśmy dobrze czuli się w Polsce. Każdy bez wyjątku, żebyśmy wiedzieli, że to jest nasze miejsce i że możemy żyć tak, jak chcemy.

Ale, żeby to zrobić nie możemy się oglądać za siebie, nie możemy mówić co by było gdyby, rozpatrywać różne sytuacje. Musimy myśleć o przyszłości, musimy myśleć o tym co przed nami, musimy wyznaczać sobie cele i plany, ale jednego nie możemy robić, nie możemy się odwracać i nie możemy się cofać, nawet o pół kroku. Dla nas ważne powinno być tylko to, co jest dzisiaj i jutro i to jest nasze zadanie i nasz cel.

Przed nami kolejne wybory, wybory prezydenckie i to są naprawdę bardzo ważne wybory. Nie dlatego, kto wygra te wybory, bo to jest oczywiście ważne, ale czy my po tych wyborach, będziemy jeszcze jedną wspólnotą, jednym społeczeństwem, czy Polacy jeszcze będą razem. To są bardzo ważne wybory i to jest naprawdę historyczny moment, bo od tego będzie zależało co z naszym krajem będzie dalej. Te wybory to ostatnia szansa, żeby zatrzymać ten podział, który następuję z dnia na dzień i to musimy zrobić nie za dwa lata, trzy lata, czy za pięć. Musimy to zrobić teraz, bo potem już nie będzie co zbierać. Bo jeżeli to się stanie to możemy zapomnieć o nas jako wspólnocie, o tym jakimi jesteśmy ludźmi, jak wspaniała jest Polska i co my jako obywatele możemy dać dobrego z siebie. To wszystko się rozsypie i to nie jest straszenie, to się może wydarzyć naprawdę. Dla mnie to jest bardzo wielkie wyzwanie. Ale ja wierzę i wiem co trzeba zrobić, żeby zatrzymać to zło i te złe procesy, które postępują w naszym kraju.

Odpowiedzią na nienawiść, łamanie prawa, nie może być odpłacanie pięknym za nadobne. Na kłamstwo, na pogardę, nie możemy tym odpowiadać. Musimy być inni, lepsi, mądrzejsi. I powiem Wam kochani, że totalna opozycja teraz, to nie jest dobre rozwiązanie. Ja nie zgadzam się na symetryzm, który teraz obowiązuje i nie zgadzam się także na to, że część ludzi łasi się do władzy. My musimy być odważni, mówić prawdę, być wyraziści. Jak wiecie, ja nie będę ani totalna, ani bojaźliwa. Tak, to prawda, ja chcę zmienić polską politykę. Chcę ją zmieniać tak, żeby Polacy na nas bardziej życzliwym okiem, żeby rozumieli to co my robimy. Bo ja, już naprawdę mam dość walk kogutów i młodych panów, którzy ciągle zdenerwowani boją się o swoją przyszłość. Trzeba znaleźć równowagę. Do tej równowagi, potrzebna jest siła, odwaga, odpowiedzialność i doświadczenie. No i trochę kobiecego sprytu, odrobina. Dlatego kochani, dzisiaj, serdecznie zapraszam Was na 29 lutego do Warszawy na moją konwencję, zapraszam Was wszystkich! Zapraszam wszystkich, którym zależy na demokratycznej Polsce, którym zależy na wolności.

Powrót do Aktualności