Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej - Podsumowanie

Poprzednia Następna
a a

Podczas dwudniowego Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej wraz z 2 tysiącami uczestników omówiliśmy wiele ważnych tematów dotyczących kluczowych obszarów działalności państwa. Na ponad 50 panelach z udziałem niespełna 300 ekspertów i społeczników dyskutowaliśmy o dzisiejszym stanie kluczowych obszarów państwa bezpośrednio wpływających na życie Polek i Polaków. Były to m.in. wyższe płace, zdrowie, edukacja, praworządność, rolnictwo, ekologia, polityka zagraniczna, bezpieczeństwo i gospodarka. 

,,Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej jest podsumowaniem blisko czterech lat naszej pracy programowej. Przez ostatnie tygodnie odwiedzamy miasta i wsie w całej Polsce w ramach akcji #POrozmawiajmy, wsłuchujemy się w głosy tysięcy Polek i Polaków. Lekcja, jaka płynie z tych rozmów jest jasna: nie wystarczy być jedynie anty-PiSem. Bycie anty-PiSem nie odzwierciedla, kim naprawdę jesteśmy i za czym się opowiadamy.  W najbliższych wyborach parlamentarnych chcemy ponownie dotrzeć do wyborców, przedstawić jasny plan polityczny, który sprawi, że Polakom będzie się żyło lepiej. Jasno argumentować, dlaczego warto pójść na wybory i zagłosować na Koalicję Obywatelską. Nasza misja to pracować dla ludzi i im służyć. Nawet kosztem politycznych sojuszy” mówił podczas swojego wystąpienia Przewodniczący PO RP Grzegorz Schetyna.  

Całość wydarzenia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wkład w debaty programowe. Wspólnie wypracowane rozwiązania będą odgrywały istotną rolę podczas tworzenia ostatecznego kształtu programu dla lepszej Polski, którego wstępny zarys podczas 2 dnia zaprezentował Przewodniczący PO RP Grzegorz Schetyna w postaci #SzóstkaSchetyny.

Pełna treść wraz z szczegółowymi założeniami #SzóstkaSchetyny dostępna jest tutaj.

Poza tym zachęcamy do obejrzenia relacji wydarzenia. 

https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/355085338511293/

https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/2581194741948500/

https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/452409085347725/

 

 

Powrót do Aktualności