Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Kandydaci Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego

15 maj 2019

Poprzednia Następna
a a

Wejdź na stronę Koalicji Europejskiej i poznaj kandydatów w wyborach!

Koalicja Europejska wystawia w każdym okregu kandydatów z wszystkich partii tworzących koalicję. Zapraszamy do zapoznania się z kandydatami w każdym z okręgów wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiegom 2019.

Okręg nr 1 - Województwo pomorskie

1. Janusz Lewandowski (PO)

2. Magdalena Adamowicz (PO)

3. Krzysztof Trawicki (PSL)

4. Elżbieta Jachlewska (SLD)

5. Grzegorz Furgo (PO)

6. Ewa Lieder (.N )

7. Magdalena Popowska (Zieloni)

8. Anna Pietrzak (PO)

9. Jolanta Kalinowska (SLD)

10. Jarosław Wałęsa (PO)

 

Okręg nr 2 - Województwo kujawsko-pomorskie

1. Radosław Sikorski (PO)

2. Janusz Zemke (SLD)

3. Aneta Jędrzejewska (PSL)

4. Agnieszka Kłopotek (PSL)

5. Michał Korolko (PO)

6. Sylwester Jankowski (Zieloni)

7. Katarzyna Zarębska (PO)

8. Edyta Ogonowska (PO)

9. Joanna Czerska-Thomas (.N)

10. Krzysztof Brejza (PO)

 

Okręg nr 3 - Województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie

1. Tomasz Frankowski (PO)

2. Urszula Pasławska (PSL)

3. Władysław Mańkut (SLD)

4. Anna Wojciechowska (PO)

5. Bożena Kamińska (PO)

6. Joanna Michalska (PO)

7. Tadeusz Nowak (Zieloni)

8. Jolanta Den (PO)

9. Marcin Bołtryk (PO)

10. Jacek Protas (PO)

 

Okręg nr 4 - Warszawa z 8 powiatami województwa mazowieckiego

1. Włodzimierz Cimoszewicz (SLD)

2. Andrzej Halicki (PO)

3. Kamila Gasiuk-Pihowicz (PO)

4. Danuta Hübner (PO)

5. Michał Boni (PO)

6. Urszula Zielińska (Zieloni)

7. Paweł Pudłowski (.N)

8. Edyta Kalata (PO)

9. Anna Brzezińska (PO)

10. Władysław Teofil Bartoszewski (PSL)

 

Okręg nr 5 - Województwo mazowieckie - 4 miasta na prawach powiatu i 29 powiatów

1. Jarosław Kalinowski (PSL)

2. Dariusz Rosati (PO)

3. Ireneusz Sitarski (SLD)

4. Katarzyna Kalinowska (.N)

5. Paweł Wojtunik (PO)

6. Wojciech Kubalewski (Zieloni)

7. Aneta Uchwał (PO)

8. Elżbieta Lanc (PO)

9. Beata Kraska-Romanowska (PO)

10. Jolanta Hibner (PO)

 

Okręg nr 6 - Województwo łódzkie

1. Marek Belka (SLD)

2. Paweł Bejda (PSL)

3. Joanna Skrzydlewska (PO)

4. Magdalena Gałkiewicz (Zieloni)

5. Aleksandra Stasiak (SLD)

6. Marcin Gołaszewski (.N)

7. Dorota Rutkowska (PO)

8. Marta Stasiak (PO)

9. Karolina Matusiak (PO)

10. Witold Stępień (PO)

 

Okręg nr 7 - Województwo wielkopolskie

1. Ewa Kopacz (PO)

2. Leszek Miller (SLD)

3. Andrzej Grzyb (PSL)

4. Miłosława Stępień (Zieloni)

5. Michał Wawrykiewicz (PO)

6. Barbara Mroczkowska (PO)

7. Marcin Bosacki (PO)

8. Krystiana Drozd (PO)

9. Karolina Fabiś-Szulc (PO)

10. Jakub Rutnicki (PO)

 

Okręg nr 8 - Województwo lubelskie

1. Krzysztof Hetman (PSL)

2. Joanna Mucha (PO)

3. Riad Haidar (SLD)

4. Artur Mazur (Zieloni)

5. Bożena Lisowska (PO)

6. Włodzimierz Karpiński (PO)

7. Stanisław Żmijan (PO)

8. Sławomir Ćwik (.N)

9. Anna Szmidt (PSL)

10. Kornelia Wróblewska (PO)

 

Okręg nr 9 - Województwo podkarpackie

1. Czesław Siekierski (PSL)

2. Krystyna Skowrońska (PO)

3. Marek Ustrobiński (SLD)

4. Maciej Józefowicz (Zieloni)

5. Joanna Frydrych (PO)

6. Renata Butryn (PO)

7. Marek Rząsa (PO)

8. Józef Szkoła (PO)

9. Barbara Zych (PO)

10. Elżbieta Łukacijewska (PO)

 

Okręg nr 10 - Województwo małopolskie i świętokrzyskie

1. Róża Grafin von Thun und Hohenstein (PO)

2. Adam Jarubas (PSL)

3. Andrzej Szejna (SLD)

4. Ewa Sufin-Jacquemart (Zieloni)

5. Bogusław Sonik (PO)

6. Jagna Marczułajtis-Walczak (PO)

7. Dorota Niedziela (PO)

8. Robert Wardzała (PO)

9. Elżbieta Bińczycka (PSL)

10. Adam Cyrański (PO)

 

Okręg nr 11 - Województwo śląskie

1. Jerzy Buzek (PO)

2. Marek Balt (SLD)

3. Mirosława Nykiel (PO)

4. Jan Olbrycht (PO)

5. Marek Plura (PO)

6. Grażyna Kulik (Zieloni)

7. Renata Caban (.N)

8. Henryk Kiepura (PSL)

9. Joanna Sekuła (PO)

10. Paweł Kobyliński (PO)

 

Okręg nr 12 - Województwo dolnośląskie i opolskie

1. Janina Ochojska (PO)

2. Jarosław Duda (PO)

3. Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (SLD)

4. Andrzej Buła (PO)

5. Julia Rokicka (Zieloni)

6. Izabela Katarzyna Mrzygłocka (PO)

7. Władysław Kozakiewicz (PO)

8. Elżbieta Stępień (PO)

9. Genowefa Prorok (PSL)

10. Krzysztof Mieszkowski (.N)

 

Okręg nr 13 - Województwo lubuskie i zachodniopomorskie

1. Bogusław Liberadzki (SLD)

2. Bartosz Arłukowicz (PO)

3. Elżbieta Polak (PO)

4. Witold Pahl (PO)

5. Jarosław Rzepa (PSL)

6. Tomasz Aniśko (Zieloni)

7. Ewa Dudar (PO)

8. Elżbieta Jabłońska (PO)

9. Katarzyna Dudź (PO)

10. Jolanta Fedak (PSL)

Powrót do Aktualności