Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Zero tolerancji dla

13 maj 2019

Poprzednia Następna
a a

„Dzisiaj potrzebujemy twardej reakcji państwa, potrzebujemy inicjatywy i pokazania bardzo donośnie- nie ma zgody na pedofilię. Dzisiaj wszyscy, bez względu na przynależności partyjne, czy sympatie polityczne, musimy być po tej stronie. Sprawdzamy wolę polskiego Parlamentu i partii rządzącej- czy to tylko zapowiedzi i próba schowania rzeczy pod dywan, czy też rzeczywista wola rozwiązania tych bolesnych spraw” mówili na konferencji prasowej Grzegorz Schetyna i Borys Budka.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oraz wiceprzewodniczący Borys Budka zaprezentowali projekt „Żadnej tolerancji dla pedofilów”- projekt zmian ustaw, który zwiększy ochronę dzieci przed przestępcami seksualnymi.

Projekt zakłada wprowadzenie trzech podstawowych zmian w obecnym systemie prawnym :

  1. Dożywotni zakaz pracy z dziećmi dla osób skazanych za przestępstwa seksualne wobec małoletnich
  2. Przestępstwa seksualne wobec małoletnich nie będą się przedawniać
  3. Rzecznik Praw Dziecka będzie mógł powołać specjalny zespół prokuratorów ds. Pedofilii

Grzegorz Schetyna podkreślił, że „kto podnosi rękę na dzieci, podnosi rękę na Polskę”. „Uważamy, że polski Parlament musi mieć inicjatywę w tej sprawie. Jeżeli nie działa państwo, nie działa prokuratura, nie działa policja, tak jak powinna działać, nie działają służby. Nie ma zaangażowania rządu w tej sprawie, to powinien się zaangażować Parlament” – kontynuował przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Borys Budka podsumował projekt zmian, mówiąc- „Teraz idziemy o krok dalej. Proponujemy rozwiązania jako prawdziwy test dla obecnego parlamentu. Wierzymy, że te rozwiązania będą poparte przez wszystkich, bez wyjątku parlamentarzystów”.

Powrót do Aktualności