Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Relacja z Konwencji

26 stycznia 2019

Poprzednia Następna
a a

Nasze spotkanie otworzył Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, dla którego prawa kobiet i równość były jednym z fundamentów kampanii. Po przywitaniu i odśpiewaniu hymnu, na scenę weszli Magdalena Skorupka-Kaczmarek oraz Piotr Grzelak, aby wspomnieć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Tej części Konwencji towarzyszyła zaduma, ale i pamięć oraz dziedzictwo Pawła Adamowicza.

Następnie na scenie pojawił się Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, który wygłosił wystąpienie pokazujące, że mamy wizję Polski, do której chcemy przekonywać Polaków. Jej fundamentami mają być równość, tolerancja i rozwój! Wskazał jak ważne jest wzmacnianie pozycji kobiet w życiu publicznym. Pokazał, że dzięki temu nasze społeczeństwo stanie się lepsze! To było jedno z najlepiej ocenianych wystąpień Grzegorza Schetyny przez komentatorów.

Po świetnym wystąpieniu Grzegorza Schetyny na scenę wkroczyła Barbara Nowacka i w doskonale przyjętym wystąpieniu zaprezentowała nasze główne kierunki działania! Przechodzimy od słów do czynów! Później na scenie pojawili się między innymi Ewa Kopacz, Małgorzata Kidawa-Błońska, Jacek Jaśkowiak i Henryka Bochniarz.

Kolejna część to panele eksperckie, w których przedstawicielki i przedstawiciele różnych środowisko komentowali i omawiali nasze postulaty. To bardzo ważne, bo pokazuje, że Koalicja Obywatelska działa i otwiera się na różne środowiska. Szukamy szerokiego formatu, który pozwoli na zmianę Polski na lepsze!

Na koniec wszyscy liderzy podpisali wspólnie „Deklaracje Styczniową” – to ona była powodem naszego dzisiejszego spotkania. Przed nami trudny czas, kiedy będziemy musieli prezentować nowe pomysły i wizje! Wierzymy, że będzie z nami!

 

Powrót do Aktualności