Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Plebiscyt „Bohaterki Naszej Historii”

05 marca 2021

Poprzednia Następna
a a

Parlamentarzystki Koalicji Obywatelskiej, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, organizują konkurs pod hasłem „Bohaterki naszej historii”.

Zapraszamy wszystkie obywatelki i obywateli do zgłaszania kandydatur kobiet, grup osób lub wydarzenia istotnego dla praw kobiet, aby uchwałą Sejmu i Senatu stali się patronami roku 2022. Historię Polski tworzyło wiele wybitnych kobiet, tymczasem zdarza się, że niewiele o nich wiadomo. W zeszłym roku ani jedna kobieta nie była patronką roku. Podejmujemy tę inicjatywę w trudnym czasie, bo państwo zamiast chronić praw kobiet, systematycznie je ogranicza. Celem konkursu jest oddanie hołdu kobietom, które walczyły o swoje prawa. 

Zgłoszenia na konkurs należy wysyłać do 15 kwietnia na adres mailowy: sprawapolek@gmail.com.

Zachęcamy do zapoznania się z konferencją prasową w tej sprawie: 

Co więcej, jako Koalicja Obywatelska chcemy nazwać jedną z sejmowych sal imieniem byłej, nieżyjącej już wicemarszałkini tej izby Olgi Krzyżanowskiej. Natomiast część ogrodów wokół parlamentu chcemy nazwać imieniem dwóch byłych wicemarszałkiń: Krystyny Bochenek oraz Zofii Kuratowskiej.

Zbliżający się 8 marca jest najczarniejszy w naszej historii. Polki zostały pozostawione bez pomocy i bez nadziei na lepszą przyszłość. Musimy dziś rozmawiać o działaniach ustawodawczych, legislacyjnych, o możliwościach wyjścia wspólnie z tego kryzysu.

Spotkaliśmy się dziś też z gabinetem cieni Kongresu Kobiet. Rozmawialiśmy o najważniejszych sprawach dotyczących Polek tu i teraz, o bezpieczeństwie kobiet zarówno na rynku pracy, jak i bezpieczeństwie w domu, o udziale kobiet w życiu publicznym m.in. parytetach. 

Powrót do Aktualności