Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Podsumowanie Konwencji Koalicji Obywatelskiej w Krakowie

30 września 2019

Poprzednia Następna
a a

W sobotę (27.09) w Krakowie odbyła się konwencja Koalicji Obywatelskiej. Podczas konwencji liderzy Koalicji Obywatelskiej poruszyli takie kwestie, jak obecny stan służby zdrowia i szkolnictwo, ale też ostatnimi czasy szeroko komentowaną aferę prezesa NiK - Mariana Banasia.

,,To właśnie Kraków w ostatnim czasie tak bardzo został skaleczony przez władzę PiS. Dzisiaj jak słyszymy i widzimy, symbolem Krakowa jest ktoś, kto jako szef NIK ma kolegów gangsterów i jest kompromitacją” – mówił podczas swojego przemówienia Przewodniczący Grzegorz Schetyna

,,Różnica między Polską naszych marzeń, a polską obecnie rządzących, jest taka, jak między siedzibą królów polskich, a słynną już krakowską kamienicą prezesa NIK. Obie budowle sąsiadują ze sobą, ale dzieli je wielka, symboliczna przepaść. To przepaść między Polską naszych marzeń, a tym co widzimy na co dzień. Pragniemy Polski, w której uczciwość i prawo są na pierwszym miejscu, a tymczasem… Mamy podejrzany hotel na godziny, oszustwa podatkowe i bezczelne okradanie Państwa! (…) Ja się na taką Polskę nie godzę! Ja chcę Polski czystej, uczciwej i dumnej! Chcę Polski takiej jak Wawel, a nie jak kamienica pana Banasia” - mówiła podczas konwencji Małgorzata Kidawa-Błońska.

Podczas konwencji głos zabrali również małopolscy kandydaci Koalicji Obywatelskiej m.in. Paweł Kowal, Dorota Niedziela, Bogdan Klich oraz gościnnie euro-posłanka Janina Ochojska.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją wideo z konwencji!

Powrót do Aktualności