Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Podsumowanie Konwencji Wyborczej w Warszawie

07 października 2019

Poprzednia Następna
a a

W niedzielę (6.10) w Warszawie odbyła się Konwencja Wyborcza Koalicji Obywatelskiej, podczas której Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatka na urząd premiera zapowiedziała że rząd, który utworzy będzie przełomowy pod względem liczby resortów, jakie obejmą kobiety. Podczas Konwencji wystosowany również został mocny apel Przewodniczącego Grzegorza Schetyny do opocycji z prośbą o deklaracje, że po wyborach nie zawiążą koalicji z PiS. Poza tym, liderzy Koalicji Obywatelskiej diagnozowali główne problemy dzisiejszej Polski i Polaków oraz prezentowali rozwiązania zawarte w programie Koalicji. 

Już większość Polek i Polaków jest przekonana, że czas najwyższy, aby kobiety wzięły się do rządzenia na równi z mężczyznami. A w Koalicji Obywatelskiej mamy tak silną ekipę kobiet o najwyższych kompetencjach, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych rodaków. - mówiła podczas Konwencji Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd premiera 

Sondaże PiSowi spadają, opozycja wspólnie może i powinna wygrać i stworzyć rząd. Chyba, że Kaczyńskiemu uda się powtórzyć niesławny manewr z przekupstwem radnego Kałuży na Śląsku. Przekupić kogoś z opozycji, by zachować swą władzę. Dlatego dziś zwracam się z apelem do wszystkich sił opozycji: do PSL-u z Kukiz 15, do SLD, Razem i Wiosny a także do Konfederacji - mówił podczas wystąpienia Przewodniczący Grzegorz Schetyna

Podczas Konwencji liderzy mówili też o stanie dzisiejszego państwa i propozycjach Koalicji Obywatelskiej: 

,,Rozmawiałam z ludźmi, którzy mówili, że może nie znają się na ekonomii, ale liczyć potrafią. I boją się, że to państwo jest jak Titanic. I że za chwilę to wszystko runie. Wiele wskazuje na to, że mają rację. Bo wszędzie tam, gdzie decydenci zaczynają sami wierzyć w swoje kłamstwa, gdzie zamykają oczy na fakty i chcą być mądrzejsi od fachowców, gdzie decyduje interes polityczny, a nie ekonomiczny - musi dojść do katastrofy. Na Titanicu do samego końca wmawiano ludziom, że kurs jest doskonały, konstrukcja stabilna a statek bezpieczny. Do samego końca grała orkiestra. Jak to się skończyło - wszyscy wiemy." - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska. 

A zacząć trzeba od prawdy. Nie da się nic naprawić, jeśli się nie przyzna, że jest zepsute. Nie zrobi dobrej szkoły ktoś kto udaje, że nie widzi ogromnego bałaganu. Nie naprawi ochrony zdrowia ktoś kto twierdzi, że jest bardzo dobra. Wszyscy znamy prawdę. I my mówimy tę prawdę głośno - kontynuowała kandydatka na premiera Koalicji Obywatelskiej. 

Tu jest nasza wizja jak zmienić Polskę na lepsze --> ZOBACZ PROGRAM

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z całej konwencji! 

Powrót do Aktualności