Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Składamy 3 wnioski o wotum nieufności wobec ministrów PiS

25 maja 2020

Poprzednia Następna
a a

Koalicja Obywatelska składa trzy wnioski o wota nieufności wobec: ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. To wnioski o wota nieufności wobec najbardziej skompromitowanych ludzi tej władzy, którzy domykają układ zamknięty, pozwalający politykom PiS pozostać bezkarnymi.

"Rządzący powinni być poza wszelkimi podejrzeniami, tymczasem widzimy kolejne afery, w które zamieszani są prominentni działacze PiS. Na oczach Polek i Polaków ministrowie PiS, ich rodziny i znajomi bogacą się, podczas gdy Polacy tracą pracę. Afera Szumowskiego obrazuje jak w soczewce wszystkie mechanizmy kontrolne, które zostały przez PiS wyeliminowane. Dziś widzimy, w jaki sposób państwo się psuje. Ryba psuje się od głowy" - mówił podczas konferencji prasowej przewodniczący Borys Budka.

"Afera Szumowskiego pokazuje, że nie chodzi tylko o ministra zdrowia, nie chodzi tylko o niejasne powiązania rodzinne i robienie interesów przez jego najbliższych, ale państwo nie działa w obszarze służb i prokuratury. To koledzy z rządu powinni nagłaśniać te afery, powinni stać na straży uczciwości i czystości ludzi władzy. Niestety, przez ostatnie pięć lat doprowadzono do sytuacji, która nigdy w historii nie miała miejsca. Nie funkcjonują służby. Ludzie władzy są bezkarni" - stwierdził przewodniczący Borys Budka. 

Minister Mariusz Kamiński powinien zostać odwołany. Nie chodzi tylko o to, że służby w sposób należyty nie potrafią prześwietlić majątku najważniejszych osób w państwie, ale również o odpowiedzialność za wykorzystywanie policji, by w sposób brutalny, wbrew Konstytucji ograniczać prawa i swobody obywatelskie. 

Układ zamknięty władzy PiS domyka minister Z. Ziobro, który powinien stać na straży tego, by prokuratura dobrze działała. To on ponosi polityczną odpowiedzialność za niepodejmowanie żadnych skutecznych działań wobec ludzi władzy PiS, a jednocześnie za to, że prokuratura wykorzystywana jest do politycznych celów. 


Zachęcamy do zapoznania się z konferencją prasową w tej sprawie: 

Powrót do Aktualności