Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Rafał Trzaskowski kandydatem na Prezydenta RP

15 maja 2020

Poprzednia Następna
a a

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej jednomyślnie rekomenduje prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

- Idę się bić o Polskę, która będzie silna, o państwo, w którym wyciąga się wnioski z błędów III RP, ale nie depcze się wszystkiego, co przez 30 lat udało nam się wspólnie osiągnąć. Idę walczyć o państwo, w którym samorządy są silne, bo to samorządy są blisko obywateli. Idę walczyć o państwo, które jest lojalnym, czasami trudnym partnerem w stosunkach międzynarodowych, ale nie obraża wszystkich partnerów siedzących przy stole, dla którego bezpieczeństwo jest najważniejsze. Państwo silne, demokratyczne i oparte o to, co najważniejsze – o rządy prawa.

- Sytuacja nie jest łatwa, ale może i lepiej, bo to wymaga od nas wszystkich pełnej konsolidacji i energii do tego, żeby walczyć i wygrać w tych wyborach. Mam nadzieję, że właśnie od Warszawy zacznie się ta olbrzymia fala zmiany. I co najważniejsze wszyscy musimy do tych wyborów, które wywalczyliśmy, pójść i zagłosować - mówił podczas konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.


Zachęcamy do zapoznania się z transmisją wideo z konferencji prasowej w tej sprawie. 

Powrót do Aktualności