Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Składamy wniosek o odwołanie ministra Jacka Sasina

08 maja 2020

Poprzednia Następna
a a

Rozpoczynamy proces politycznego rozliczania tych, którzy są odpowiedzialni za kompromitację dotycząca wyborów prezydenckich. Wczoraj PKW stwierdziła oczywisty fakt, że wybory nie mogą się odbyć. Na oczach opinii publicznej mieliśmy do czynienia z wielkim oszustwem i mistyfikacją. Wicepremier Sasin, który zapewniał Polaków, że wybory da się przeprowadzić, naraził Skarb Państwa na olbrzymie straty finansowe i skompromitował państwo polskie.

Kiedy ludzie tracą prace, przedsiębiorcy stoją pod wielkimi wyzwaniami, lekarze i pracownicy służby zdrowia tracą zdrowie w codziennej walce z koronawirusem, pan Sasin zabawiał Polskę i świat hucpą wyborczą, marnując publiczne pieniądze. Straty dla Budżetu Państwa szacowane są wiele milionów złotych. Te pieniądze mogły pójść na testy dla pracowników służby zdrowia, na wsparcie przedsiębiorców, na ratowanie miejsc pracy. Wiadomo było od końca marca, że wybory 10 maja nie odbędą się. Tylko Koalicja Obywatelska miała odwagę o tym mówić. Pan Sasin łamał prawo podejmując samowolne decyzje m.in. te o druku kart do głosowania, poza tym swoimi działaniami doprowadził do naruszenia ochrony danych osobowych. 

Składamy wniosek o odwołanie wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Dajemy szansę premierowi Morawieckiemu, by wyszedł z tej sprawy z twarzą i zdymisjonował pana Sasina zanim dojdzie do sejmowej debaty. Dzisiaj jest czas na polityczną odpowiedzialność, ale to pierwszy krok. Poza odpowiedzialnością polityczną, rozpoczniemy również procedurę karnego rozliczenia tych, którzy wydatkowali publiczne pieniądze bez podstawy prawnej. Rozliczymy też przed Trybunałem Stanu tych wszystkich, którzy narazili Skarb Państwa na straty.


Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Jacka Sasina (POBIERZ)

Powrót do Aktualności