Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

STOP bezkarności władzy - złożyliśmy projekt ustawy

28 lipca 2020

Poprzednia Następna
a a

Podczas uchwalania ustaw covidowych politycy PiS zabezpieczyli swoją bezkarność. W Tarczy 2.0 wprowadzono zapisy mówiące o tym, że nie popełnia przestępstwa ten, kto dokonuje zakupów związanych z pandemią. 
Ta bezkarność powinna zostać zniesiona! Dlatego dziś składamy projekt ustawy, która przywraca odpowiedzialność urzędników i polityków za złe gospodarowanie środkami publicznymi. Nieprawidłowości dotyczące zakupów związanych z COVID-19 pojawiły się w wielu krajach świata, ale nikt nie wpadł na pomysł, żeby przygotować sobie przepisy gwarantujące bezkarność. 

Ministrowie Szumowski i Cieszyński praktycznie jednoosobowo podjęli decyzje odnośnie dokonania zakupów za ponad miliard złotych i śmieją się wszystkim w twarz. Do tej pory na konto Ministerstwa Zdrowia nie wróciło 60 mln zł, a respiratorów jak nie było, tak nie ma. Będziemy domagać się zwrotu tych środków, naliczenia kar umownych i odsetek. - powiedział na konferencji prasowej Poseł Michał Szczerba.

Chcemy, aby nasz projekt ustawy zabezpieczył publiczne pieniądze podczas nadchodzącej drugiej fali kotonawirusa. W ślad za nią może iść druga fala znajomych i instruktorów narciarstwa, którzy będą chcieli zrobić interes na pandemii. 

-Bezkarność, to w istocie realizacja zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. To ochrona służb dla przekrętów i tworzenie bezkarnych przepisów. Mamy do czynienia z kastą nietykalnych, żerującą na państwowych środkach. - dodał poseł Dariusz Joński.

Według nas ten projekt to sprawdzian dla PiS. Czy przegłosują te zmiany, czy pozostawią zapisy o bezkarności?
Przed drugą falą koronawirusa ten projekt powinien zostać przegłosowany!


Całość projektu ustawy dostępna poniżej.
Projekt ustawy: "Stop bezkarności władzy"

Powrót do Aktualności