Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Tworzymy Koalicję Europejską

22 lutego 2019

Poprzednia Następna
a a

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej wysłuchał informacji na temat dotychczasowych rozmów dotyczących utworzenia Koalicji Europejskiej na najbliższe wybory do PE. Członkowie Zarządu przedyskutowali szereg kwestii związanych z przygotowaniem Platformy Obywatelskiej oraz całego nowego bloku do wyborów europejskich. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna otrzymał upoważnienie do sfinalizowania i zawarcia Koalicji Europejskiej. Przyjęto zasady i regulamin wyłaniania kandydatów, którzy wezmą udział w najbliższych wyborach.

- Koalicja Europejska pozwoli nam wygrać w najbliższych wyborach z PiS. Musimy przedstawić najlepszych kandydatów – powiedział na konferencji po posiedzeniu Zarządu Krajowego poseł Mariusz Witczak.

Zdaniem posła Andrzeja Halickiego majowe wybory do europarlamentu będą najważniejsze od 1989 roku. - Polacy będą mieli do wyboru dwa bloki: koalicję, której celem będzie odbudowanie pozycji Polski w Europie i ten drugi blok, za którym kryje się Polexit i marginalizacja na scenie europejskiej – powiedział Andrzej Halicki po zakończonych obradach Zarządu.

Przypominamy, że dotychczas do Koalicji Europejskiej dołączyło trzech partnerów: Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partia Zieloni oraz Nowoczesna. Pozostałe ugrupowania opozycji parlamentarnej mają ogłosić swoje stanowisko dotyczące udziału w Koalicji Europejskiej w ciągu najbliższych dni.

Decyzja o utworzeniu koalicji została podjęta przez Zarząd Krajowy PO jednomyślnie. Politycy Platformy podkreślali, że są zdeterminowani i zdecydowani do utworzenia szerokiego frontu przed wyborami europejskimi.

Lista kandydatów ubiegających się o miejsca w Parlamencie Europejskim z ramienia Koalicji Europejskiej zostanie przedstawiona w marcu.

Powrót do Aktualności