Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Uchwała Rad Krajowych Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej

10 czerwca 2019

Poprzednia Następna
a a

UCHWAŁA RAD KRAJOWYCH

Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej

W obliczu kluczowych dla losów Polski jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu, dzieląc przekonanie, że obecne rządy PiS są dla Polski głęboko szkodliwe i mając za sobą doświadczenie działania Koalicji Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej, Rady Krajowe Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, zebrane 8 czerwca 2019 roku w Warszawie, deklarują wspólnie:

1. Utworzenie jak najszerszego prodemokratycznego bloku opozycyjnego na wybory parlamentarne, zwłaszcza we współpracy ze środowiskami samorządowymi.

2.  Rekomendację dla klubów parlamentarnych Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, by utworzyły jeden klub koalicyjny, zwiększając skuteczność opozycji w Sejmie i Senacie;

Tylko powstanie szerokiej Koalicji Obywatelskiej, Europejskiej i Samorządowej daje szansę na zwycięstwo w jesiennych wyborach sił patriotycznych, demokratycznych i proeuropejskich.

Tylko zwycięstwo takiej koalicji ocali Polskę przed rządami populistów
i państwem partyjnym.

Tylko zwycięstwo takiej koalicji pozwoli skutecznie pracować w najważniejszych dla Polaków sprawach: naprawić służbę zdrowia, zlikwidować smog, zbudować przyjazną administrację, zwiększyć płace, likwidować bariery w gospodarce, ocalić rządy prawa i standardy demokracji, przywrócić silną pozycję międzynarodową Polski.

Dzisiejsze decyzje traktujemy jako pierwszy, ważny krok na tej drodze.

 

 

Powrót do Aktualności