Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Lubuskie Forum Samorządowe

29 października 2020

Poprzednia Następna
a a

Lubuskie Forum Samorządowe, które ze względów pandemicznych odbyło się w wersji on-line miało miejsce 29 października br. Spotkanie otworzyła Marszałek Elżbieta Anna Polak, która jest jednocześnie przewodniczącą Lubuskiego Forum Samorządowego.  Podczas forum toczyła się debata nad zagadnieniem: „Fundusze Europejskie narzędziem na zwiększenie odporności ochrony zdrowia w dobie światowej pandemii”.  
Jednym z gości Lubuskiego Forum był Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Marek Prawda, który skupił się na przedstawieniu planów i priorytetów KE: „Program Komisji jest taki, żeby mieć nadzwyczajne pieniądze w nadzwyczajnych czasach. Unia Europejska musi też czuć, że ta pomoc dla państw członkowskich przełoży się na integrację i szersze pogłębianie relacji wewnątrzunijnych”.
Poseł Rzeczypospolitej Polskiej, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego a zarazem Kierownik Katedry Polityki Regionalnej Waldemar Sługocki, w debacie zwracał uwagę na terytorialny wymiar polityki spójności. Jak mówił, wcześniej Polska postrzegana była, jako lider przemian społecznych i gospodarczych, ale też, jako państwo, które sprawnie się transformuje i wykorzystuje te szanse, które daje aktywne członkostwo w UE. 
W dyskusji nad tymi zagadnieniami wzięli udział m.in. Marek Cebula - Prezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego i Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Konrad Antkowiak - Burmistrz Wschowy, Paweł Jagasek - Burmistrz Kożuchowa, Paweł Lichtański - Burmistrz Iłowej oraz Tomasz Sielicki - Burmistrz Świebodzina.

Galeria

Powrót do Aktualności