Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Sekretariat samorządowy

25 luty 2021

Czy lockdown to zemsta na Warmii i Mazurach?!

Wystarczyły trzy tygodnie od dnia powołania Koalicji „Tak dla Warmii i Mazur”, by Mateusz Morawicki odpowiedział na postulaty szybkiej pomocy dla regionu. Odpowiedział… lockdownem. Ślepym i nieuwzględniającym faktycznej sytuacji epidemiologicznej. Dziś na schodach Urzędu Wojewódzkiego ludzie walczący o Warmię i Mazury nazwali po imieniu to, co zrobiono z ich życiem, perspektywami, przyszłością turystycznej stolicy Polski!

23 luty 2021

Polacy nadal czekają na miliardy, bo PiS stracił sterowność

Z dzisiejszego posiedzenia Komisja Finansów Publicznych i Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej wynika tyle: PiS nie ma zielonego pojęcia, jak opracować Krajowy Plan Odbudowy, ze strachu przed Ziobrą boi się poruszać temat ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy, a Polacy mogą za chwilę stracić szansę na gigantyczny zastrzyk gotówki z Unii. Dokładnie w momencie, gdy ta gotówka może uratować kraj po pandemii. Koalicja Obywatelska bije na alarm – w środę rusza Sejm. Sejm, który mógłby zlikwidować ten pat, gdyby władza nie walczyła wyłącznie o samą siebie.

12 luty 2021

Samorządy żądają od premiera uczciwości i wzięcia się do roboty

Samorządowcy mają się czego obawiać. Już raz ci z innej opcji niż rządząca padli ofiarą nieuczciwego podziału pieniędzy. A wraz z nimi miliony Polaków, którym rząd zablokował rozwój ich małych ojczyzn w trakcie stronniczego podziału drugiej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Teraz nie pozwolą, by sytuacja powtórzyła się przy okazji uruchomienia funduszy europejskich z nowej perspektywy budżetowej na lata 2021-2027. Dlatego napisali list otwarty do premiera. Wzywają rząd do szybkich i uczciwych prac nad podziałem pieniędzy.

27 styczeń 2021

Zgłaszamy do prokuratury patologię przy podziale dotacji

Posłowie Jacek Protas, Marek Sowa i Monika Wielichowska pokazali dziś na konferencji prasowej podpisane zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o szokujący sposób podziału pieniędzy dla samorządów z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – Pieniądze na modernizację małych ojczyzn milionów Polaków rząd potraktował jak dotację partyjną dla PiS – podkreśla Jacek Protas, Szef Sekretariatu Samorządowego Platformy Obywatelskiej.

18 grudzień 2020

Śledztwo posłów PO ujawniło gigantyczną patologię w KPRM

Już wiadomo, dlaczego urzędnicy w kancelarii premiera tak bali się kontroli poselskiej. Posłowie Jacek Protas, Monika Wielichowska i Marek Sowa nie dali się zwieść. 17 grudnia zmusili wreszcie KPRM do wyjaśnień w sprawie krańcowo nieuczciwego rozdziału pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dokumenty świadczą, że pieniądze rozdzielono bez żadnych merytorycznych kryteriów. Wyłącznie według legitymacji partyjnej samorządowców.

11 grudzień 2020

Fundusz wsparcia PiS: miliony mieszkańców zostały ograbione z pieniędzy!

Zdemaskowaliśmy jedną z największych afer finansowych ostatnich 6 lat – mówi poseł Jacek Protas, szef Sekretariatu Samorządowego Platformy Obywatelskiej.

08 grudzień 2020

Pomorskie Forum Samorządowe

W spotkaniu wzięło udział blisko 40 samorządowców i urzędników samorządowych wszystkich szczebli z obszaru Pomorza. Obecni byli zarówno członkowie Platformy Obywatelskiej RP oraz przedstawiciele środowisk związanych z Koalicją Obywatelską, jak i niezależni samorządowcy.

03 grudzień 2020

Podlaskie Forum Samorządowe

1 grudnia 2020 roku swoją działalność zainaugurowało Podlaskie Forum Samorządowe. Konferencja inauguracyjna poświęcona była finansów samorządów lokalnych w obliczu aktualnej sytuacji gospodarczej kraju oraz pandemii COVID-19. Ze względu na panujące w kraju okoliczności, spotkanie to przybrało formę wideokonferencji z licznym udziałem samorządowców, a także polityków związanych z Platformą Obywatelską, na czele z Przewodniczącym Borysem Budką i Sekretarzem Generalnym Marcinem Kierwińskim.

27 listopad 2020

Warmińsko-Mazurskie Forum Samorządowe

Wtorek, 24 listopada to właśnie tego dnia na Warmii i Mazurach odbyła się pierwsza edycja Samorządowego Forum w którym udział wzięli związani z regionem posłowie i senatorzy, ale przede wszystkim SAMORZĄDOWCY, którzy razem z zaproszonymi prelegentami prowadzili dyskusję na temat problemów, wyzwań samorządów. Gośćmi Forum byli ponadto Borys Budka – Przewodniczący PO RP oraz Marcin Kierwiński – Sekretarz Genaralny PO RP.

19 listopad 2020

Małopolska Konwencja Samorządowa

19 listopada odbyła się pierwsza Małopolska Konwencja Samorządowa. W Konwencji brał udział Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Małopolsce oraz Przewodniczący Sekretariatu Samorządowego Jacek Protas. Konwencja miała formę Panelu w którym panelisci poruszyli istotne sprawy z punktu widzenia samorządów.

18 listopad 2020

Świętokrzyskie Forum Samorządowe

W dniu 18 listopada 2020 r. o godz. 11:30 na platformie ZOOM odbyło się Świętokrzyskie Forum Samorządowe „Czwarta dekada samorządu terytorialnego w Polsce – szanse i wyzwania” w ramach Sekretariatu Samorządowego Platformy Obywatelskiej. W konferencji uczestniczyło 33 samorządowców.

14 listopad 2020

Wielkopolskie Forum Samorządowe

14 października 2020 odbyło się Wielkopolskie Forum Samorządowe, które zainaugurowano działalność Sekretariatu Samorządowego Platformy Obywatelskiej. 

29 październik 2020

Lubuskie Forum Samorządowe

Lubuskie Forum Samorządowe jest częścią Sekretariatu Samorządowego, powołanego przez Platformę Obywatelską, którego celem jest pokazanie istotnej roli samorządów w Polsce oraz wymiana dobrych praktyk pomiędzy nimi.

22 październik 2020

Mazowieckie Forum Samorządowe

W sobotę 26 września 2020 r. Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej powołała Sekretariat Samorządowy. Jest to nowe gremium, które ma stanowić forum współpracy między partią a samorządowcami.