Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Sekretariat samorządowy

Czym się zajmujemy?

a a

Platforma Obywatelska rusza z ofensywą samorządową. Chcemy podjąć szeroką współpracę z samorządami w całej Polsce, które są fundamentem społeczeństwa obywatelskiego i ładu demokratycznego. To samorządowcy znają najlepiej problemy, oczekiwania i nadzieje swoich mieszkańców. Dlatego powołany został Sekretariat Samorządowy oraz Regionalne Fora Samorządowe, które mają być przestrzenią do dyskusji, wymiany poglądów, a także realizacji nowych inicjatyw i pomysłów. Regionalne Fora Samorządowe będą odbywać się w całej Polsce, a do współpracy zapraszamy wszystkich samorządowców, ekspertów i specjalistów..

Platforma Obywatelska będzie gwarantem niezależności samorządów, będziemy je wspierać i bronić przed zakusami tej władzy. Wzmacnianie samorządów to jeden z naszych priorytetów. – Chcemy ochronić wszystkie samorządy bez względu na polityczne barwy. Tu nie chodzi o partyjną politykę, ale o interes mieszkańców, którzy mają prawo decydować o kształcie i przyszłości swojego otoczenia – podkreśla poseł Jacek Protas, przewodniczący Sekretariatu Samorządowego.

Budujemy samorządową społeczność. Temu służą Fora Samorządowe, które w dobie pandemii odbywają się wirtualnie. Ale plan jest taki, by były organizowane tak w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Każde Forum Samorządowe ma jeden i ten sam strategiczny cel – budować wspólne stanowisko i przeciwstawiać się totalnej centralizacji.

Bądźmy w kontakcie: samorzad@platforma.org

W sprawach związanych z legislacją prosimy o kontakt pod adresem: legislacja.samorzad@platforma.org