Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Składamy zawiadomienie do prokuratury na ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego

16 czerwca 2020

Poprzednia Następna
a a

Koalicja Obywatelska składa zawiadomienie do prokuratury na ministra zdrowia Ł.Szumowskiego w sprawie możliwości narażenia na straty Skarbu Państwa w związku z zakupem respiratorów. Urzędnicy państwowi powinni ze szczególną dbałością dysponować publicznymi pieniędzmi. Nawet stan pandemii nie zwalnia urzędników z troski o publiczny pieniądz. Należąca do handlarza bronią spółka, od której Ministerstwo Zdrowia kupiło 1241 respiratorów, nie dostarczyła jeszcze ani jednego aparatu z tego zamówienia. Ministerstwo Zdrowia zapłaciło prawie 90 mln zł za respiratory, których nie ma. To poważne nadużycie i narażenie Skarbu Państwa na stratę wielkich rozmiarów. Minister Ł.Szumowski i wiceminister J.Cieszyński powinni za to odpowiedzieć karnie.

-Składamy zawiadomienie do prokuratury na ministra Szumowskiego po to, żeby wytłumaczył prokuratorowi i opinii publicznej, w jaki sposób naraził skarb państwa na straty wielkich rozmiarów. Uważamy, że powinni ujawnić wszystkie dokumenty. Jeżeli nie udowodnią swojej niewinności, prokurator powinien postawić im zarzuty. Dość ochrony swoich kolesi. Dość ochrony ministrów PiS-u, tylko dlatego, że są kolegami ministra Ziobry. - powiedział na konferencji prasowej Poseł Koalicji Obywatelskiej Robert Kropiwnicki.

-Dlaczego Ministerstwo Zdrowia nie zamówiło tych respiratorów od producenta? Dlaczego nie wykonało telefonów? Uważamy, że prokuratura mając tę umowę i załączniki powinna natychmiast tą sprawą się zająć. Dość przerzucania piłeczki. To jest wszystko czarno na białym. - zakończył konferencję prasową Poseł Dariusz Joński.


Zawiadomienie do prokuratury
(Pobierz dokument)

Powrót do Aktualności