Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Projekt ustawy - Czek Turystyczny

09 czerwca 2020

Poprzednia Następna
a a

Złożyliśmy w Sejmie projekt ustawy Czek Turystyczny, który wpisuje się w wielki program nowej solidarności, program wspierania polskiej gospodarki. Czek turystyczny w wysokości 500 zł przysługiwałby nie tylko dzieciom, ale większości Polaków. My nie dzielimy ludzi. Czek na osobę zamieszkującą w Polsce z przeznaczeniem na realizację usług turystycznych na terenie kraju to realne rozwiązanie pomocowe dla branży turystycznej i polskich rodzin. Czek nie będzie nikogo wykluczał i da oddech polskim firmom z branży turystycznej. To czek progospodarczy. Branża turystyczna potrzebuje wsparcia, ponieważ jako pierwsza odczuła skutki epidemii koronawirusa i jako ostatnia podniesie się po epidemii.

Przy założeniu, że z czeku skorzystają wszyscy uprawnieni, koszt programu to około 18 mld zł. Program potrwa trzy lata, więc finansowanie rozłoży się na trzy okresy budżetowe. Oznacza to, że średni koszt programu, przypadający na jeden rok budżetowy to 6 mld zł. 

Złożyliśmy projekt ustawy w Sejmie. Liczymy na to, że tym razem PiS stanie po stronie polskich rodzin i polskiej gospodarki.


Zobacz projekt ustawy (POBIERZ DOKUMENT)

Powrót do Aktualności