Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Akcja Ewakuacja

15 kwietnia 2019

Poprzednia Następna
a a

„PiS nie lubi zjednoczonej Europy, PiS wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej, ale PiS lubi hojne wynagrodzenia w Euro wypłacane europarlamentarzystom. Dlatego na listach PiSu , mamy do czynienia z wielką ewakuacją- z akacją ewakuacją, która ma pozwolić uniknąć odpowiedzialności politycznej ważnym ministrom PiSu” mówili na konferencji prasowej posłowie Platformy Obywatelskiej: Marcin Kierwiński, Mariusz Witczak oraz Cezary Tomczyk.

„Dziś, jako Koalicja Europejska rozpoczynamy wielką akcję informacyjną na temat tego, jacy ludzie mają z ramienia PiSu trafić do Brukseli. To są ludzie, którzy w swojej dotychczasowej działalności politycznej, tutaj w kraju, zajmowali się albo sami sobą, albo zajmowali się niszczeniem wszystkiego czego się dotknęli” komentował poseł Marcin Kierwiński.

„Nie pozwolimy tym ludziom wyjechać bez odpowiedzialności. Poinformujemy Polaków, z kim mają do czynienia i czy chcą, żeby tacy ludzie, ludzie którzy do tej pory wszystko w Polsce  zniszczyli,  żeby tacy ludzie reprezentowali Polskie interesy w Brukseli” dodał Kierwiński.

Poseł Mariusz Witczak podkreślił, że działacze PiSu nie odpowiadają na pytania - „PiS to formacja, która boi się prawdy. Działacze PiSu albo milczą, albo chowają się za ochroniarzami, albo chowają się za propagandą. Rzetelna kampania wyborcza i rzetelny wybór Polaków, powinien być oparta o prawdę”.

„To jest akacja informacyjna, akcja wymuszająca dyskusję i  debatę na temat PiSu, dlatego, że wyjazd do Brukseli ma być oparty o bardzo rzetelny wybór. Nie może polegać na tym, że politycy uciekają przed odpowiedzialnością i chcą zrobić z Brukseli przechowalnie przed własnymi problemami” – kontynuował Mariusz Witczak.

Bruksela to miejsce gdzie dobra reputacja pomaga załatwiać poważne sprawy. „Jaką reputację ma pani Zalewska, jaką reputację ma pani Szydło?” - pytał poseł Witczak.

Poseł Cezary Tomczyk przypomniał, że Grzegorz Schetyna na konwencji Koalicji Europejskiej powiedział o wielkim wyborze. „Bo to jest rzeczywiście wybór między wschodem a zachodem, wybór między kompetencjami w Unii Europejskiej a partactwem- jak 27 do 1. Wybór między wartościami: między bezpieczeństwem, tolerancją a nienawiścią, którą każdego dnia widzimy ze strony PiS-u” dodał Cezary Tomczyk.

„Dzisiaj jest czas na akację informacyjną  i mobilizującą, gdyż każdy Polak musi wiedzieć, że ten jeden głos, który ma, może być tym najważniejszym. Może być tym, który zdecyduje o  losach Polski w UE, a w przyszłości, tym który zdecyduje o losach naszego kraju” – podsumował poseł Tomczyk.

Powrót do Aktualności