Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Konwencja #PrzyszłośćPolski - #WielkiWybór

06 kwietnia 2019

Poprzednia Następna
a a

W Warszawie miała miejsce konwencja Koalicji Europejskiej.  Blisko 2000 osób z całego kraju potwierdziło wizję Polski otwartej, demokratycznej i europejskiej, o którą walczy Koalicja Europejska. 

Sobotnią konwencję otworzył przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, który rozpoczął swoje przemówienie od przedstawienia wielkiego wyboru jaki czeka Polskę w najbliższych wyborach. „Przed nami wszystkimi Wielki Wybór: albo silna, dostatnia, demokratyczna Polska w mocnej Europie. Albo to, co dziś: państwo partyjne, na drodze do wyjścia z Unii Europejskiej”- zaznaczył Grzegorz Schetyna. 

„Kiedy Polska będzie zyskiwać więcej w europejskiej grze interesów? Wtedy, gdy nasz rząd będzie wśród podejmujących decyzje? Czy gdy – jak dziś – jest na marginesie? Pytał podczas sobotniej konwencji przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podkreślił, że „My, Koalicja Europejska, wysyłamy do Parlamentu Europejskiego kompetentnych, energicznych ludzi gotowych bić się tam o polskie interesy. A nie tych, którzy tę Unię od lat obrzucają błotem, i którzy chcą ją niszczyć”.

„Zwycięży albo drużyna wielkiej polskiej dumy – albo  ekipa wielkich kompleksów” zakończył swoje przemówienie Grzegorz Schetyna.

Po wystąpieniu Grzegorza Schetyny na scenę wkroczył Władysław Kosiniak-Kamysz. Przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego przedstawił wizję Polski bez podziałów, która jest w stanie się zjednoczyć. Następnie na scenie pojawili się pozostali liderzy Koalicji Europejskiej: Włodzimierz Czarzasty, Katarzyna Lubnauer oraz Małgorzata Tracz.  

Kolejnym elementem konwencji były przemówienia liderów okręgów Koalicji Europejskiej, wśród nich między innymi: Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Radosław Sikorski, Janina Ochojska, Janusz Lewandowski, Róża Thun, oraz Tomasz Frankowski.

Na koniec wszyscy liderzy oraz kandydaci Koalicji Europejskiej wspólnie potwierdzili, że konwencja to pierwszy krok na drodze ciężkiej pracy o Polskę, która jest otwarta, demokratyczna i Europejska. 

Powrót do Aktualności