Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
Platforma Obywatelska
a a
Platforma Obywatelska
a a

Wspieramy inicjatywy lokalne

02 października 2020

Poprzednia Następna
a a

Przeznaczymy co najmniej milion złotych rocznie na system grantowy dla kół i struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej. Celem projektu jest wsparcie aktywności terenowych w powiatach i gminach oraz promocja lokalnych inicjatyw.

Zgodnie z inicjatywą Przewodniczącego Borysa Budki, sukcesywnie wprowadzane są kolejne zmiany organizacyjne w Platformie Obywatelskiej. Zwiększając aktywność terenową, w powiatach i gminach, decyzją Zarządu Krajowego PO od października uruchamiamy specjalny program grantów dla kół i struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej. - W całej Polsce będą mogły być realizowane projekty ważne dla lokalnej społeczności. Chcemy wspierać aktywności terenowe w gminach i powiatach. Dotychczas bardzo dobre pomysły nie zawsze mogły być realizowane. Często przeszkodą był brak funduszy. Teraz chcemy to zmienić. I liczymy na Wasze zaangażowanie – mówi Marcin Kierwiński, Sekretarz Generalny Platformy Obywatelskiej

Roczny budżet systemu grantowego będzie wynosił co najmniej milion złotych. - Na ostatni kwartał tego roku, który będzie swojego rodzaju pilotażem, Zarząd Krajowy PO przeznaczył 250 tys. zł ­- mówi Łukasz Pawełek, Skarbnik Platformy Obywatelskiej. Po upływie pierwszego okresu wdrażania programu przygotujemy katalog dobrych praktyk, tak aby wszystkie koła i powiaty w Polsce mogły czerpać inspirację z pomysłów innych struktur.

W plikach do pobrania znajdą Państwo regulamin systemu grantowego oraz wzór wniosku:

1. WNIOSEK O PRZYZNANIE ŚRODKÓW Z SYSTEMU GRANTOWEGO
2. REGULAMIN SYSTEMU GRANTOWEGO
3. UCHWAŁA ZARZĄDU KRAJOWEGO

Galeria

Powrót do Aktualności